Furtunë në det, shpëtohen 7 turistë në Durrës

Ndaje

Një jaht me 7 turistë në bord është shpëtuar pak minuta më parë nga Roja Bregdetare në Durrës.

Turistët dhanë alarmin sos 5 milje larg portit të Durrësit, pasi jahti i tyre pësoi fikje të motorit për shkak të motit, i cili u shoqërua me erë dhe furtunë.

Strukturat portuale janë angazhuar në kohë dhe falë ndihmës së shpejtë, jahti me shtatë turistët italianë është ankoruar dhe ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje