Dy të rinjtë dhunojnë bustin e Françesk Radit, irritohet Rozana: Më mirë një seks i sigurtë se një fëmi i tillë…

Ndaje

Rozana Radi është revoltuar pas veprimeve të fundit të dy djemve në kryeqytet. Ditën e djeshme u përhap me shpejtësi, një video ku dy adoleshentë dhunonin dhe tallnin bustin e artistit të ndjerë, Françesk Radit.

Mbesa e Françeskut, Rozana Radi, nuk e lanë pa komentuar kete ngjarje të shëmtuar. Përmes një postimi të gjatë ajo bën thirrje që të merren masa të rrepta ndaj dy djemve dhe t’i verë para përgjegjësisë.

“Është bërë virale sot një video, ku dy adoleshente dhunojnë bustin e kantautorit Francesk Radi. Përveç lidhjes familjare, sot dua të flas si qytetare e këtij vendi në të cilin dua të rris neser fëmijët e mi. Dua të flas si një dashamirëse e muzikës. E kam parë që në orët e para te paradites këtë video dhe ende jam në pritje që “Policia do ti identifikoje autorët “ te cilët do te vihen përpara përgjegjesisë! Keqardhje e madhe për këtë brez që po rritet në Shqipëri. Do isha shumë kurioze t’i njihja nga afër këta dy adoleshente e ti pyesja se çfarë ju bëri busti i një artisti, i cili i dha as shumë muzikë Shqipërisë. Në moshën tuaj Franko pas shkollë merrte këtë kitarrë që ju po përpiqeni t’ja hiqni nga duart dhe këndonte. E interrnuan, e larguan nga nëna nga babai nga motrat nga vëllezërit por kitarren nuk ja hoqën dot. Nuk di në cilën fytyre t’ju pështy e t’ju tregoj gjithë zemërimin tim të vajzës të djalit të bashkëshortes por më shumë të spektatorit që Franko i dha gjithë rininë . A i keni bërë pyetjen vetes nëse i keni lumturuar me këtë xhest familjarët tuaj?A janë krenarë për atë që ata përfaqësojnë…..

Në Shqipërinë tonë vërtet mungojnë shumë gjëra, por një gjë e kemi të sigurtë ( më mirë një seks i sigurte se një fëmi i tillë )I lutem autoriteteve të ndjekin rastin dhe ti venë para përgjegjësisë të dy këta palaço të cilët na e bëjnë pis artin kulturën dhe rininë shqipëtare!

Sot është dhunuar një vlerë publike.Nesër një tjetër e një tjetër…… Ju lutem të gjithëve ta marrin këtë foto të turpshme e ta postojnë me hashtagun #mambroartistin”,- shkruan Rozana Radi në rrjete sociale.

Lidhur me kete veprim të pahijshëm, reaguan dhe artistë të shumtë, përfshi këtu edhe Elton Dedën.

View this post on Instagram

Eshte bere virale sot nje video, ku dy adoleshente dhunojne bustin e kantautorit Francesk Radi. Perveç lidhjes familjare, sot dua te flas si qytetare e ketij vendi ne te cilin dua te rris neser femijet e mi. Dua te flas si nje dashamirese e muzikes. E kam pare qe ne oren e para te paradites kete video dhe ende jam ne pritje qe “Policia do ti identifikoje autoret “ te cilet do te vihen perpara pergjegjesise! Keqardhje e madhe per kete brez qe po rritet ne Shqiperi. Do isha shume kurioze ti njihja nga afer keta dy adoleshente e ti pyesja se cfare ju beri busti I nje artisti I cili i dha as shume muzike Shqiperise. Ne moshen tuaj Franko pas shkolle merrte kete kitarre qe ju po perpiqeni tja hiqni nga duart dhe kendonte. E interrnuan e larguan nga nena nga babai nga motrat nga vellezerit por kitarren nuk ja hoqen dot. Nuk di ne cilen fytyre tju peshty e tju tregoj gjithe zemerimin tim te vajzes te djalit te bashkeshortes por me shume te spektatorit qe Franko i dha gjithe rinine . A I keni bere pyetjen vetes nese I keni lumturuar me kete xhest familjaret tuaj?A jane krenare per ate qe ata perfaqesojne….. Ne Shqiperine tone vertet mungojne shume gjera, por nje gje e kemi te sigurte ( me mire nje seks i sigurte se nje femi i tille ) I lutem autoriteteve te ndjekin rastin dhe ti vene para pergjegjesise te dy keta palaço te cilet na e bejne pis artin kulturen dhe rinine shqipetare! Sot eshte dhunuar nje vlere publike.Neser nje tjeter e nje tjeter…… Ju lutem te gjitheve ta marrin kete foto te turpshme e ta postojne me hashtagun #mambroartistin Flm @olticurri @joqalbania per pasqyrimin e ngjarjes!

A post shared by Rozana Radi (@rozana_radi) on

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje