VIDEO/ Banorët e “Astirit” drejt “sarajeve” të Ramës

Ndaje

Banorët e ‘Astirit’ që prej muajsh protestojnë në mbrojtje të shtëpive të tyre në zonën e Unazës së Re, zgjedhin të bëjnë një lëvizje ndryshe kësaj radhe.

Ata kanë marshuar mbremjen e sotme ne shtëpinë e Edi Rames  në Surrel. Protestuesit kane mbajtur me vete pishtar dhe janë afruar pranë shtëpisë së Ramës, por nuk jane lejuar nga policia.

Bashkë me ta janë edhe deputetë të opozitës.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje