Tag: zyrtaret

Infektohen me Covid-19, tre zyrtarë të lartë në Serbi

3 zyrtarë të lartë në Serbi kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Mediat serbe kanë bërë me dije se janë prekur me sëmundjen vdekjeprurëse Drejtori...

Trafiku i klandestinëve, çfarë vendosi gjykata për zinxhirin drejtues të Drejtorisë...

Pas skandalit të trafikimit të emigrantëve nga Lindja e Mesme, pas të cilit u arrestua Drejtoresha e Drejtorisë Rajonale të Kufirit e Migracionit, Tiranë,...

“Luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit”, Basha: E ardhmja europiane...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shpërndau një postim të Kryetares së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për prioritetet kyçe të Samitit të...

Korrupsioni në Shqipëri në rritje, zyrtarët njoftojnë masa të reja

Korrupsioni në Shqipëri, sipas organizatës "Transparency International, Bankës Botërore dhe disa organizatave monitoruese shqiptare, është përkeqësuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit llogarit disa miliarda...

Dosja ‘Habilaj’, zgjatet hetimi për ish-zyrtarët e policisë të shpallur...

Prokuroria e Krimeve të Rënda mësohet se vendosur të zgjasë afatet e hetimit për ish-zyrtarët e Policisë së Vlorës të cilët akuzohen për përfshirje...

ARSYEJA/ Audio-përgjimi, zyrtarët e PD-së nuk shkojnë në Prokurori për të...

Dy deputetët e PD-së Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji dhe ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi nuk do të paraqiten në Prokurorinë e Krimeve të...

“Bomba” e Donald Lu: Neveri për drejtues të vendit, kanë shitur...

Ambasadori i Shteteve të bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ka kërkuar arrestimin dhe dënimin maksimal për të gjithë trafikantët e qenieve njerëzore. Përmes një...

ARGUMENTET/ Rruga Elbasan – Tiranë, zbardhet vendimi i Gjykatës së Krimeve...

Zbardhen arsyet pse Gjykata e Krimeve të Rënda la në burg tre ish zyrtarët e Autoritetit Rrugor ta akuzuar për abuzime me autostradën Tiranë-Elbasan....