Tag: Zyrtar

Zbardhet takimi i Kryemadhit me zyrtarin e DASH

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, priti në një takim në selinë e LSI drejtorin e ri për Europën Qendrore e Jugore në Departamentin Amerikan...

Zyrtari i lartë i SHBA të enjten në Tiranë , ja...

Drejtori për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, David Kostelancik do vizitojë Tiranën. Kostelancik do të takohet me përfaqësues të forcave politike në...

Zyrtari i OSBE kundër shembjes së Teatrit

Djemtë e Lec Shllakut s’bien dakord për Teatrin. Shkrimtari Primo Shllaku ka mbështetur që në krye të herës protestën për ruajtjen e godinës, duke...

VIDEO/ E pyeti si e ndërtoi shtëpinë, zyrtari përplas përtokë gazetarin

Një zyrtar rus ka përplasur përtokë një gazetar, pasi e pyeti nëse ishin të vërteta akuzat e ngritura për korrupsion. Gazetari i televizionit shtetëror Rusia...

EMRAT/ Elbasan, Prokuroria dërgon dy “peshq të vegjël” në Gjykatë

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan në përfundim të hetimit të çështjes penale Nr. 1024 datë 18. 05. 2015, ka paraqitur kërkesë...

Itali, prangoset ish-zyrtari shqiptar i dënuar me disa vite burg, punonte...

Një ish-zyrtar shqiptar i dënuar me 2 vite burg, për një krim të kryer në vitin 2013 në Shqipëri, është vënë dje në pranga,...

YLLI DYLGJERI/ Personaliteti me universitet, por pa shkollë të MESME!

Nuk është luftëtar i Luftës së Dytë Botërore. Nuk është as ish kuadër i PPSH-së. Pas viteve ‘90 nuk është më lajm që të kesh...

FOTO/ Siguria në vend, kreu i policisë Haki Çako takon zyrtarin...

Gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e Shoqatës Ndërkombëtare të Shefave të Policisë, që po zhvillohet në Philadelphia USA, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit,...