Tag: vezhgues

Ademi takon vëzhguesit e OSBE: U vura në dispozicion fakte të...

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana adimi ka patur një takim prej dy orësh  me vëzhguesit afatgjatë të OSBE/ODIHR që monitoruan “votimet” në Shkodër me 30...

Shoqërimet e para, ndalohen 2 vëzhguesit e PD-së në Fier

Raportohet për dy shoqërimet e para në ditën e votimeve. Sipas burimeve, dy vëzhgues të PD-së në Fier Klevis Berzheta dhe Fredi Davidi janë shoqëruar...

FOTO/Ndërkombëtarët në Shqipëri nuk bëjnë zë, i drejtohen me shkresa KQZ-së

Shtetet e Bashkuara të Amerikës së bashku me Bashkimin Europian vijojnë të jënë në një linjë përsa i përket qëndrimit ndaj datës 30 Qershorit,...