Tag: vendim

Merret vendimi: Ja ç’do të ndodhë me Festivalin e Këngës këtë...

Festivali i Këngës në RTSH nuk do të anullohet,  pavarësisht situtës së krijuar nga pandemia Covid-19. Lajmi është konfirmuar në faqen e Radio Televizionit Shqiptar,...

VENDIMI/PD siguron prova të forta: Firmoset për të ndërtuar kullën 25-katëshe...

Një denoncim të fortë me dokumenta ka bërë sot, Partia Demokratike, e cila vërteton se ne sheshin Skenderbej do te ndertohej nje kulle e...

Përfundon mbledhja e kryesisë së PD, ja vendimi i papritur

Kryesia e Partisë Demokratike vendosi që t’i propozojë Këshillit Kombëtar të PDSH-së, angazhimin e strukturave të Partisë Demokratike dhe të Opozitës së Bashkuar në...

U la i lirë, Prokuroria apelon vendimin për Ervin Matën

Pasi u vëtëdorëzua në polici, Gjykata e Tiranës vendosi ta lërë të lirë biznesmenin Ervin Mata i përfshirë në vrasjen në ish-Bllok më 4...

Zyrtarizohet vendimi, ja llojet e makinave që nuk do të lejohen...

Nga 1 janari në doganat shqiptare nuk do të kryhet asnjë procedurë zhdoganimi për automjetet e importuara, që i përkasin një moshe më të...

Vetëvrasja e gruas në Durrës, gjykata jep masën e dënimit për...

Gjykata dha sot vendimin e masës së dënimit, detyrim me paraqitje për policin Sherif Hajdari. Polici Sherif Hajdari u shoqërua në komisariatin e policisë si...

Bashkia e Tiranës nuk ndalet, merr në pronësi të saj dhe...

Një vendim i Këshillit të ministrave i kalon rreth 25 mijë m2 tokë  Bashkisë Tiranë, sipërfaqe që i përket Gardës së Republikës. Sipërfaqja është në...

Krimet e Rënda vendosin për “Eskobarin e Ballkanit”

Prokuroria e Krimeve të Rënda vendosur që hetimet ndaj Kelment Balilit të zgjaten edhe për trë muaj të tjerë. Përmes një letër-porosie Prokuroria ka kërkuar...

VIDEO/Miq dhe birra në ballkon,Saimir Tahiri feston lirinë

Menjëherë pasi Apeli i Krimeve të Rënda e liroi nga “arresti shtëpiak”, Saimir Tahiri vendosi ta festonte këtë moment, duke biseduar me miqtë që...

Përcaktohet trupa gjykuese që do të shqyrtojë ankimimin e ish-gjyqtarit që...

Përcaktohet trupa gjykuese që do të shqyrtojë ankimimin në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për ish-gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo. Shorti ka përzgjedhur si...