Tag: ura vajgurore

VIDEO/”Jemi në krizë totale”, Basha me tregtarët: Paratë shkojnë në duart...

I ndodhur mes banorëve dhe qytetarëve në zonën e Urës Vajgurore, kreu i PD Lulzim Basha deklaroi hapur se problemet kryesore qëndrojnë dhe tek...

Fermerët e Urës Vajgurore në protestë, hedhin prodhimet në rrugë

Fermeret e Ures Vajgurore zhvilluan sot një protestë në një nga rrugët kombëtare që kalon pranë qytetit. Dhjetra fermerë hodhën prodhimet e tyre ne...

Qeveria të japë gjithë rentën minerare për bashkitë e vogla

Rrjeti i organizatave të shoqërisë civile të EITI në Shqipëri kërkon nga qeveria që të rritet përqindja e rentës që u shpërndahet bashkive ku...

I vendoset eksploziv bankomatit në Urën Vajgurore

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer gjatë mbrëmjes së të enjtes në një bankomat në Urën Vajgurore. Nga informacionet paraprake, raportohet se ka pasur vetëm dëme...