Tag: turizmi

COVID dhe kufijtë/Shqipëria izolohet plotësisht dhe nuk mund të shërbejë as...

Qytetarëve shqiptar u ndalohet kalimi në vendet e BE-së si dhe anasjelltas. Madje Shqipëria nuk mund të shërbej as si pikë kalimi tranzit për...

FOTO/Basha zbulon detajet e takimeve në Shëngjin: Kriza ekonomike, as 10%...

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka qenë sot në Shëngjin ku ka zhvilluar takime me biznesin. Gjatë takimit është theksuar se as 10 përqind e...

“Po goditet biznesi i turizmit”, Tabaku sjell rastin: Ramavirusi është shkaktari...

Ish-deputetja sjell historine e nje biznesi ne kryeqytet, i cili pas pandemise mbylli dyqanin dhe ndaloi keshtu sherbimet e tij. Dyqani që po shihni...

Japonia me plan konkret për të shpëtuar turizmin, mbulon gjysmën e...

Pasi pandemia goditi fort ekonomine e shume shteteve, ketu nuk mbetet prapa as turizmi, sektori qe shume shteteve iu jep te ardhura kolosale dhe...

Basha takim me operatorët turistikë në Durrës, 5 kërkesa qeverisë

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar sot me operatorët turistikë në Durrës, ku është njohur me gjendjen e vështirë të bizneseve për shkak të pandemisë. Basha...

“Qeveria me plan për distancimin në plazh”, flet Klosi: Kur rifillojnë...

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi, beson se turizmi mund të nisë të marrë frymë përgjatë muajit qershor, kur pritet të hapen sipas...

Turistët e huaj, cilët ishin më kopracë, aventurierë e “pijetarë”

Nga Nertila Maho U pëlqen që ndihen si në shtëpinë e tyre, që u jepet afrimitet e nuk gjejnë barriera në komunikim. Ashtu si ndër...

‘Po na shkelin turistët me këmbë’, deputetët e opozitës nxjerrin foto...

Opozita nuk ka e kaluar lehtë deklaratën e ministrit Klosi pak ditë më parë. Ministri i turizmit Blendi Klosi ka deklaruar rritje të numrit...

Shtatë vende që nuk duhet të humbisni kur vizitoni Shqipërinë

Disa flasin për një “Kroaci të re”, me male karstikë. Ndërsa të tjerë nuk bëjnë dallimin mes Rivierës shqiptare me atë spanjolle ose greke. Të...

Botërori i Rusisë ndoshta më i bukuri, por ndikoi negativisht në...

Edhe pse numri i turistëve të huaj që vizituan vendin gjatë muajit Qershor u rrit me 58 mijë vizitorë më shumë, ra në sy...