Tag: Teatri Kombetar

“Teatri Kombëtar në listën e 7 vendndodhjeve më të rrezikuara”, Publikohet...

Aleanca per Mbrojtjen e Teatrit ka publikuar ne faqen e tyre letren e drejtorit te Europa Nostra, nje prej institucioneve qe merret me mbrojtjen...

Teatri Kombëtar/PD padit arkitektin Bjarke Ingels për korrupsion, ja tre akuzat

Partia Demokratike ka dërguar për ndjekje penale arkitektin danez Bjarke Ingels për përfshirje të paligjshme në projektin korruptiv të grabitjes së tokës publike tek...

Teatri/Rama përpiqet të hedhë hi syve: Asnjë centimetër i truallit nuk...

Në konferencën për mediat,  Rama ka folur dhe për teatrin Kombëtar, teksa sërish ka shfaqur vendosmërinë per ta prishur. Kryeministri Rama, i pyetur për çështjen...

Ambasadorja franceze, vizite e papritur te teatri kombetar

Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Cristina Vasak, vizitoi sot ambjentet e Teatrit Kombëtar dhe anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Sipas njoftimit në profilin...

LAJMI I FUNDIT/ Po shembet teatri? Ja foto që sapo postoi...

Ish kryeministri Berisha ka alarmuar sonte në orët e vona në lidhje me një plan për të shembur teatrin po këtë natë. Sipas disa...

VIDEO/ Basha publikon skemen e vjedhjes te teatri kombetar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikoi një video, që tregon sa m2 grabitet nga prona e Teatrit Kombëtar dhe pronës publike, me qëllim...

Shehaj: Rihapja e TK, sfidë për autokratin që vjedh shqiptarët

Ish-deputeti i PD, Agron Shehaj ka pershendetur sonte rihapjen e teatrit kombetar me nje shfaqje te Medi Malkaj. Postimi i Shehaj: Sot Teatri Kombëtar ishte skena...

Gjermanet per teatrin ne titullin kryesor: Vjedhje diten per diell!

Nje nga gazetat me te medha gjermane ka vendosur ne headline teatrin dhe protestat qe po zhvillohen ne Tirane. Dhe titulli eshte i turpshem per...

Rama do te shembte te shtunen teatrin, a ka ndryshuar vendimi!

Burime te besueshme nga policia bejne te ditur se ka nje plan operacioal per prishjen e teatrit pergjate dites se shtune. Plani mund te jete...

Basha: Kontratë me artistët për teatrin, nënshkruhet të enjten

Kreu I PD, Lulzim Basha lajmëroi sonte për një marrëveshje mes opozitës dhe Aleancës për Teatrin e cila do të vihet në jetë sapo...