Tag: statistika

Gafa e Ramës me shifrat, Tabaku kap gabimin: Se si mund...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka kapur gafen e Edi Rames, ne postimin e tij te fundit teksa shprehej se ne qeverine Berisha borxhi publik ishte...

Projekti ku angazhohen studentët/Dalin të dhënat nga anketat e fundit, pse...

Studentët angazhohen në fushatë për reduktimin e qarkullimit të parasë fizike    Ende për një pjesë të mirë të konsumatorëve shqiptarë konsiderohet lehtësi kryerja e pagesave...

DETAJE/Viktima e 33 nga Tirana, kjo është harta e shpërndarjes me...

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve një pacient 69-vjeçar nga Tirana, me inicialet S.K., i cili...

ANALIZA/’Qeveria propagandë bajate dhe cinike me numrin e të shëruarve?’

Lajmi se mbi 92 qytetarë nga 100 të infektuar në të gjithë vendet e Ballkanit janë shëruar përbën një lajm shumë të mirë që...

ANALIZA/Shqipëria me 6 teste për 10 mijë banorë: ‘S’mund te fiket...

Nga Kastriot Islami Drejtori i OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus, gjatë një konference shtypi në 17 mars 2020 ka deklaruar se “s’mund të luftohet zjarri me...

“Nëse do bëheshin testime masive, shifra totale e të infektuarve do...

Nga Kastriot Islami Nga një analizë e shifrave që raportohen te OBSH për rastin e Shqipërisë vihet re mungesë koherence. Duke pasur parasysh se shifrat...

Dy statistika të rëndësishme për sistemin tonë shëndetësor

Në një shkrim të gazetës zvicerane, Neue Zuercher Zeitung, thuhet se sistemet shëndetësore në vendet e Ballkanit do e pësojnë rëndë nga kjo valë infeksionesh. Në...

ANALIZA/Epidemiologu shpjegon vdekshmërinë dhe cilat mosha po sëmuren më shumë në...

Dr. Shk. Ilir Alimehmeti Italia, Shqipëria dhe COVID-19: dy shtete fqinje por të ndryshme”* Konsiderata Epidemiologjike Klinike mbi COVID-19. Miqtë e mi, në vijim të diskutimeve dhe...

Të dhëna që nuk i dinit më parë: Muajt, ditët dhe...

Në tryezën e zhvilluar ditën e sotme, policia e shtetit ka prezantuar dhe disa te dhena interesante qe ndoshta nuk i kishim ditur. Statistikat u...

VIDEO/Lulzim Basha tjetër mesazh për qytetarët para protestës: Boll më….

Kreu demokrat ka dhënë një tjetër mesazh ndaj qytetarëve disa orë para protestës së madhe kombëtare. Me anë të një videomesazhi, Basha iu flet...