Tag: stadiumi

Ndeshja “Shqipëri – Francë” në stadiumin e ri, mbi 1600 mijë...

Ndeshja Shqipëri-Francë pritet të sjellë në Shqipëri qindra personalitete nga bota e sportit dhe jo vetem, pasi do të inagurohet dhe Arena Kombëtare, stadiumi...

Vasili i ka dy fjalë për “Arenën Kombëtare”: Kurrë nuk...

Ish-deputeti Petrit Vasili sërish ka disa fjalë për stadiumin e ri që pritet të inagurohet në Nëntor. Sipas Vasilit, ky stadium eshte konceptuar gabim,...

“Arena Kombëtare”, Vasili kapet me fjalët e Ramës: Ka të drejtë!...

Teksa procesi i ndèrtimit është drejt fundit, "Arena Kombëtare", ka marre nje lloj pamje, edhe pse duhet dhe pak kohë që të zyrtarizohet si...

Rama mbajti sekret edhe sipërfaqen komerciale të stadiumit, Pollo nxjerr dokumentin

Ish-deputeti Genc Pollo ka nxjerrë një pjesë gazete, te një interviste para disa kohësh, në të cilën zbulon sesi Edi Rama ka mbajtur sekret...

VIDEO/Arkitekturë moderne dhe e veçantë, hapet më në fund stadiumi “vaginë”

Një formë aspak të zakontë ka stadiumi më i fundit i projektuar nga Zaha Hadid. Arkitektja e ndjerë britanike-irakiane, e cila ndërroi jetë në vitin...

‘Arena Kombëtare’ nuk është gati në qershor, UEFA përcakton stadiumin: Ja...

Edhe pse po propagandohet vazhdimisht, ashtu sikurse çdo gjë tjetër e qeverisë, afati për përfundimin e stadiumit do të shtyhet. Kryeministri më herët u shpreh...

VIDEO/ Ironizon akademiku: Fusha futbolli në fasada kullash

Nga Artan Fuga Propozim Federatës shqiptare të futbollit Të gjithë kryetarëve të Bashkive Meqënëse hapësira urbane është ngushtuar shumë, presioni i ndërtuesve është i madh, dhe të...