Tag: stadiumi

DETAJE/Tifozët nuk ‘disiplinohen’, disa të proceduar pas derbit në Air Albania

11 të proceduar, ndër ta dy të arrestuar për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë dhe hedhje të sendeve të forta në...

Pse në Inagurimin e stadiumit të ri, do të mbahen mend...

E pamë dhe stadiumin… Më shumë po më zgjat akoma efekti  i “para inagurimit” sesa ceremonia që u mbajt dje, një ceremoni e sforcuar, fasadë,...

“Shpresojmë të mos i ndërrojmë emrin dhe vendit”, Meta tregon arsyet...

Ilir Meta ka postuart sërish një status pas perfundimit të ndeshjes, teska  ka shpjeguar dhe arsyet e mungesës së tij në inagurimin e stadiumit...

“Më keq se në Kinë”, Vokshi nxjerr videon: Fëmijët e shkollave...

Pak me heret ne kemi raportuar lidhur me organizimet e shumta qe jane ndermarre per perurimin e stadiumit "Air Albania Stadium", duke përfshirë të...

‘Air Albania’, ironia e ish-ministrit me stadiumin: Plotëson kushtet të quhet...

Emri i ri i stadiumit kombëtar solli reagime dhe debate të forta, ndërsa PD nepermjet dokumentave denoncoi se kompania në shkelje me tenderin e...

FOTO/Zbulohet stadiumi i ngjashëm me “Arenën Kombëtare”, ndodhet në Meksikë

E përditshmja spanjolle “As”, shkruan se stadiumi "Air Albania", i cili sapo është ndërtuar ngjason shumë me stadiumin e skuadrës meksikane të Tolukës. “Nemesio Diez”...

DOKUMENTAT/Zhupa denoncon: Si u shit emri “Air Albania” për stadiumin e...

Stadiumi i ri në Tiranë do të mbajë emrin “Air Albania”, por sipas zëdhënëses së PD-së Ina Zhupa, tenderi i fituar nga kompania ajrore...

Dokumenti/ Si u shit emri “Air Albania” për ish- stadiumin “Qemal...

Ashtu siç është bërë me dije që ditën e djeshme, stadiumi i ri në Tiranë do të mbajë emrin “Air Albania”, por sipas zëdhënëses...

FOTO/Arrihet marrëveshja me plot 650 mijë euro në vit, zbulohet emri...

Arrihet marrveshja! “Arena Kombëtare” tashmë do të quhet “Air Albania Stadium”. Lajmi është bërë publik nga “Procesi Sportiv”, teksa mësohet se kompania ajrore do të...

VIDEO/Kryeministri prish “surprizën”, zbulon si duket stadiumi me punimet drejt fundit

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e kësaj të mërkure ka publikuar një video me pamjet e stadiumit të ri kombëtar, “Arena Kombëtare” në kryeqytet. Shumë prej...