Tag: spital

GJIROKASTER/Derrat mësyjnë në spital, pacientët largohen të tmerruar, orë paniku

Derrat pushtojnë Spitalin Rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur në orët e mbasdites së të martës kur një tufë derrash që enden dhe...

Vdes 55 vjeçari, gëlltiti një tufë me ilaçe

Një burrë vdiq tragjikisht ditën e sotme. Ngjarja ndodhi në spitalin e Tiranës, këtë pasdite. Raportohet se 55-vjeçari A.Sh., banues në fshatin Lundër, në...

EMRI/ Vdes në spital i riu që u vetëplagos me armë...

Është largua nga jeta i riu që u vetëplagos me armë zjarri. Altin Kadhe 32 vjeç nderroi jetë në spitalin e Fierit. Kadhe qëlloi...

FOTO/ Pamje tronditëse nga spitali i Pogradecit

Disa foto qe ka publikuar ish-Kryeministri Sali Berisha nuk kanë nevojë për koment. Ata flasin vetë për gjendjen e mjeruar dhe të rrënuar të...

Shkodër, i riu përfundon në spital nga mbidoza e drogës

Mbidoza endrogës ka bërë që një i ri 20-vjeçar të përfundojë në spital.ngjarja ka ndodhur në Shkodër, në banesën e të riut në lagjen...

Vdes një pacient në spitalin e Beratit, familjarët akuzojnë mjekët

Nje 49 vjeçar ka ndërruar jetë në spitalin e Beratit. I sëmuri ishte nga fshati Dushnik i Beratit. Mirëpo pas ngjarjes së rëndë familjarët...

Rrahu gruan në mes të spitalit, zbardhet arsyeja

Një 29-vjeçar u arrestua të mërkurën në Durrës pasi dhunoi bashkëshorten në ambientet e brendshme të spitalit të Durrësit. Policia njoftoi se shtetasi me...

Shkodër, dhunohet infermierja në krye të detyrës

Një infermiere me inicialet L.P. është dhunuar sot ndërsa po kryente shërbimin e saj. Ngjarja ka ndodhur në spitalkin e Shkodrës. Pasi në të njëjtin spitalin...

Vlorë, vdes 35-vjeçarja gjatë lindjes, mjekët nën hetim

Një 35-vjeçare shtatzënë humbi jetën ditën e sotme në spitalin e Vlorës. Gruaja kishte shkuar në spital për të sjellë në jetë fëmijën e...

Dorëhiqen 60 përqind e drejtorëve të spitaleve, anashkalojnë ministrin Beqiri

Pas ultimatumit të pak ditëve më parë të kryeministrit Edi Rama, ka nisur dorëheqja e drejtorëve të spitaleve në rrethe. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, rreth...