Tag: shpetimi

FOTO/Mrekullia me Klajdi Qaton, Meta vlerëson me titullin e lartë mjekun...

Mjeko Grei Malo, i cili shpëtoi nga rrënojat e tërmetit të riun Klajdi Qato është vlerësuar nga Presidenti Ilir Meta me Titullin e lartë...

Detajet që shpëtuan mrekullisht nga tërmeti Klajdi Qaton dhe 17-vjeçarin e...

Përpos faktit se ky tërmet mori jetë të shumtë njerëzish, fatmiresisht kurseu dhe jetë të tjerë, duke dalë nga rrënojat shendoshe e mire edhe...

FOTO/Mrekullia me Klajdi Qaton, momenti kur i riu nxirret nga rrënojat...

Mrekulli nga Zoti, dalja shëndoshë e mirë nga rrënojat për Klajdi Qaton. I riu është djali I pronarit të hotelit të rrënuar nga tërmeti...

“Shpëtimi i 11-vjeçarit”/Lleshaj pranon se po e përdorin Alvinin politikisht: Qëllimi...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma, pas përfundimit të operacionit të kthimit të...

Historia që tronditi Spanjën, fëmija 2 vjeç i bllokuar në pus...

Përpjekjet për të shpëtuar një fëmijë të bllokuar në një pus të thellë në Spanjën jugore vazhdojnë ende duke hyrë në ditën e tetë. Vogëlushi...

LAJM I FUNDIT/ Përfundon me sukses operacioni i shpëtimit, dalin të...

Në Tajlanë rinisën operacionet e shpëtimit për pjesën e mbetur të  futbollistëtve dhe trajnerin e tyre të mbetur në shpellën e Tham Luang. Tashmë...

VIDEO/ Publikohen pamjet e operacioneve në Shqipërinë e përmbytur, njerëzit shpëtohen...

Në një kohë që gjysma e Shqipërisë është pushtuar nga uji dhe qytetarët po kalojnë një situatë të nderë, kryeministri Edi Rama është kujdesur...