Tag: Sarande

Sarandë, dy të rinj aksidentohen në rrugën e Skënderbeut

Dy të rinj janë lënduar si pasojë e një aksidenti me makinë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën e Skënderbeut në Sarandë në orën 5 e...

Sarandë, kundërshton dhe dhunon policin, arrestohet në flagrancë 44 vjeçari

Policia ka bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit Ismail.S., 44 vjeç, banues në Vlorë, pasi ka kundërshtuar dhe ushtruar dhunë fizike ndaj një punonjësi...

Sarandë, mbytet pushuesi 79 vjeçar

Një pushues i moshuar ka humbur jetën tragjikisht në detine jugut të vendit tonë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Qeparo teksa pushuesi 79 vjeçar...

Sarandë, makina përplas të miturin

Një aksident me pasojë plagosjen e një të mituri ka ndodhur para pak minutash. Ngjarja ndodhi në Sarandë, pranë Qafës së Gjashtës. Mësohet se i...

FOTO/ Basha: Na pret rruga e bashkimit të demokratëve drejt zgjedhjeve...

Lulzim Basha ishte me demokratët e Sarandës, Selenicës, Himarës dhe Vlorës, ku u ndal në analizën e zgjedhjeve dhe sfidat që presin përpara. Basha...

Sarandë, banda e hajdutëve shqiptarë vjedh 6 lopë në Greqi

Një 45 vjeçar ka rënë në pranga nga policia e Sarandës. Dhimitër Karabinaj, 45 vjeç, banues në fshatin Kotë, Vlorë rezultoi se kishte vjedhur 6...

SARANDË/Forcat detare shpëtojnë 4 persona në velierën turke

Forcat Detare i vijnë në ndihmë velierës me flamur turk në gjirin e Sarandës. Pasditen e sotme anija e Rojes Bregdetare P-05 “Vjosa” i ka...

FOTO & EMRI/ Sarandë, arrestohet drejtoresha e hipotekës

Është arrestuar drejtoresha e Hipotekës në Sarandë. Bëhet fjalë për Ana Shehun e cila ishte pezulluar nga detyra rreth 20 ditë më parë pas dyshimeve...

Sarandë, përfshihen nga flakët 3 automjete, njëri shkrumbohet tërësisht

3 automjete janë përfshirë nga flakët, ku njëri prej tyre është shkrumbuar plotësisht. Ngjarja ndodhi në fshatin Shëndëlli, Konispol. Sipas njoftimit zyrtar automjetet janë përkatësisht •...

SARANDË/”2 kandidatët e Rilindjes blejnë vota me furgona policie”

LSI ka denoncuar sot një rast blerjesh të votave sipas tyre në qytetin e Sarandës. Dega e LSI në Sarandës ka denoncuar dy kandidatë...