Tag: pisha

FOTOLAJM/Pisha tek Kryeministria, për pak sa nuk shkaktoi një tragjedi

Per pak pisha qe shihni ne foto do te behej shkak i nje tragjedie. Mesohet se një pishë është thyer dhe ka rënë në...

Pas tharjes së palmave të Ramës në autostradë, Veliaj i zëvendëson...

Bashkia e Tiranës planifikon që të zëvendësojë deri në fund të këtij viti palmat me pisha në segmentin e autostradës Tiranë-Durrës, nga mbikalimi i...

Pishat e Panaritit marrin sërish flakë, kërkohet ndihma e helikopterit

Emergjenca Civile njoftoi se është riaktivizuar zjarri në pyllin me pisha në fshatin Panarit të Korçës gjatë natës dhe sot paradite. Në vendngjarje kanë...

Gramsh, digjen 3 ha pisha, arrestohet një 67 vjeçar

Një i moshuar nga fshati Grekan i Gramshit dyshohet se i vuri zjarrit 2-3 ha pyje me shkurre dhe pisha. Policia e Gramshit i referoi...