Tag: Pezullim

Shkodër, vetëvrasja, pezullohet shefi i Komisariatit Vaut të Dejës dhe dy...

Vetëvrasja e Ardian Kallamit ka sjellë pezullimin e shefit të Komisariatit të Vaut të Dejës dhe dy punonjësve të policisë që akuzohen për këtë...

Patos, pezullohet mësuesja që rrihte nxënësit e mitur

Pas rastit të denoncuar në emisionin “Fiks Fare”, ku një mësuese ushtronte dhunë dhe bënte presion psikologjik ndaj fëmijëve të klasës së dytë të...

Zbythja e dytë e qeverisë, Ahmetaj: Ndaloni gjobat për biznesin e...

Të enjten e 5 Prillit me qindra qytetarë u mblodhën në një protestë të thirrur nga opozita. Ata bllokuan 4 kryqëzimet kryesore në vend...

HARTA/ Zbardhe zonat në bregdet që do të preken nga pezullimi...

Pezullimi nga qeveria i dhënies së tapive për trojet e dhëna me ligjin 8053 të vitit 1995 për ndarjen pa shpërblim të tokës për...

Vlorë, deti shkon mbi 8 ballë, pezullohen të gjitha lundrimet e...

Era të forta dhe stuhi të mëdha kanë përfshirë mëngjesin e sotëm bregdetin e Vlorës. Sipas njoftimeve zyrtare deti ka shkuar mbi 8 ballë, duke...

DETAJE & EMRA/ Durrës, ja pse u shkarkua kreu i Urbanistikës...

Gjykata e Shkallës së Parë në Durrës miratoi kërkesën e Prokurorisë së Durrësit për të vendosur caktim të masës së sigurimit me karakter ndalues...

EMRI & FOTO/ Durrës, Gjykata pezullon shefin e urbanistikës së bashkisë,...

Gjykata e Shkallës ës Parë e Durrësit ka vendosur sot, pezullimin nga detyra të shefit të Urbanistikës së kësaj bashkie, Adhurim Qehajaj. Sipas vendimit të...

Bora “mbyll” shkollat në Dibër e Shkodër

Në të gjithë qarkun e Dibrës është pezulluar procesi mësimor për shkak të rrugëve të pakalueshme. Procesi mësimor është ndërprerë edhe në qytet pasi...

Tiranë, pezullohet oficeri i Policisë, manipuloi provat

Pezullohet nga detyra inspektor i aksidenteve në Policinë rrugore të Tiranës. Burimet zyrtare bëjnë të ditur se nënkomisari O. Gj., akuzohet se ka shpërdoruar detyrën...

EMRAT & FOTO/ KLD pezullon tre gjyqtarë ët Apelit të Durrësit

Përfundon mbledhja Këshillit të Lartë të Drejtësisë (KLD-së). Në përfundim të saj, sot, janë pezulluar tre gjyqtarët e Apelit të Durrësit, Kliton Spahiu, Petraq...