‘Kartoni i kuq’ pezullon Ronaldon, kur do të rikthehet të luajë sërish

Ndaje

UEFA ka bërë të ditur vendimin për sulmuesin e  Juventusit, Cristiano Ronaldo.

Sipas UEFA, ai është pezulluar me një ndeshje në Champions League që do të thotë se ai do të jetë në fushë kur Juventus të ndeshet me Manchester United.

Kujtojmë se Ronaldo mori karton të kuq në minutën e 29’ në ndeshjen debutuese  në Champions ndaj Valencia-s, pas përplasjes me Jeison Murillo.

Ndeshja eventualisht u fitua 2-0 nga italianët.

Tashmë është zyrtarizuar nga UEFA se ai do të mungojë për një ndeshje, atë ndaj Young Boys më 2 tetor.

Ndërsa do të ketë mundësinë të rikthehet për ndeshjen e 23 tetorit ndaj Manchester United.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje