Tag: nderkombetaret

SHBA dhe BE nuk kanë parë ende paketën “Anti KÇK”, Ish-deputeti:...

Pasi Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes deklaruan se nuk janë njohur ende me paketen e ashtuquajtur "KCK'', vjen dhe reagimi i...

‘Ndërkombëtarët të lodhur nga dështimet e qeverisë’, Basha publikon raportin e...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar raportin e agjensisë ndërkombëtare Fitch për investimet e huaja në gjithë vendet  e botës. Sipas kryeopozitarit, Shqipëria...

Lubonja tregon qëllimin e PD: Ndërkombëtarët po mbështesin një regjim, mbetemi...

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sërish qëndrimin e ndërkombëtarëve, sikurse dhe vendimin e Gjermanisë për ti dhene PO me kushte Shqipërisë. Lubonja thotë se gjatë...

Mundësi dialogu? Basha: Pyesni Ramën pse refuzoi ofertën e partnerëve për...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ditën e sotme u pyet  për mundësinë e një dialogu me Ramën, teksa thotë se është vetë ai që...

Basha:Shqiptarët janë të tronditur nga mosreagimi ndërkombëtar

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka folur pa doreza në një intervistë për Al Jazeera, duke i ngarkuar përgjegjësi për situatën edhe ndërkombëtarëve. Ndryshe sa...

“Nuk kanë fytyrë të na flasin për ligj”, Manjani: Do ta...

Ish-ministri Ylli Manjani nuk e ka fshehur aspak pakenaqësinë e tij ndaj ndërkombëtarëve në Shqipëri. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Manjani shkruan...

Ironia e Manjanit me ndërkombëtarët, Meta e mbështet propozimin e tij

Ish-ministri Ylli Manjani ka ironizuar gjithë situatën e krijuar me ndërkombëtarët, ndërsa ka bërë një propozim. Ai shkruan se ndërkombëtarët më shumë sesa për votimet,...

Basha: Mirëpres ndërkombëtarët për zgjidhjen e krizës politike, por pa Ramën...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë edhe njëherë i qartë në mesazhin e tij për partnerët ndërkombëtarët, duke thënë se është i...

Dosjet 339 dhe 184, Vasili: Pse kjo frikë e ndërkombëtarëve për...

Ish-kreu i grupt të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka adresuar mesazhe ndaj ndërkombëtarëve, lidhur me blerjen e votave, pasi sipas tij, kanë...

Basha thirrje ndërkombëtarëve: Mos ndëshkoni popullin tim, ne do t’i heqim...

Kreu i PD, Lulzim Basha nga Elbasani i bëri thirrje ndërkombëtarëve të mos ndëshkojne shqiptaret pasi populli do e largojë Ramën. Basha: Kjo betejë që...