Tag: ministria e arsimit

Qeveria pranon hapur uljen e numrit të nxënësve, por shifrës 100...

Pas deklaratave të opozitës për rënien e numrit të nxënësve në shkolla, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka dalë në një deklaratë për mediat,...

Ministria e Arsimit nxjerr urdherin si ne gjendje te jashtezakonshme: Te...

Ministria e Arsimit ka nxjerre sot nje qarkore ku i kerkohet deejtuesve te institucioneve arsimore tia dorezojne ato policise. Kjo eshte hera e pare qe...

Takimi me Ministren, Marku: U diskutua shumë, por nuk u ra...

Një përfaqësi e pedagogëve të Univeristetit të Tiranës kanë mbajtur një takim me ministren e Arsimit Bora Shahini në lidhje me kërkesat e tyre....

Skadon afati, pedagogët takim në Ministrinë e Arsimit, realizim të kërkesave...

Ministrja e Arsimit dhe e Sportit, Besa Shahini ka thirrur në një takim në ministri një përfaqësi pedagogësh. Takimi kërkohet nga ministrja pas vendimit që...

Studentët rikthehen me protestat para ministrisë së Arsimit, plani i tyre...

Studentët vazhdojnë ende të protestojnë për të çuar deri në fund misionin e tyre, realizimin e kërkesave. Pas bojkotit dhe ngujimit në godinat e fakulteteve,...

Shuplaka e KLSH: Ministria e Arsimit shkeli ligjin e Arsimit të...

Kontrolli i Lartë i Shtetit zhvilloi inspektime në Ministrinë e Arsimit dhe në 8 Universitete. Kwto inspektime filluan një muaj para se studentët të...

Moti i keq ‘pushton’ vendin, pezullohet përkohësisht mësimi në këto shkolla

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka nxjerrë një tjetër vendim.  Ditën e djeshme u dha urdhëri për pezullim të mësimit në 280 shkolla...

“Protesta e studentëve”/ Ministria bën hapin e radhës, kërkon numrin e...

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka dalë me një njoftim sot, duke i kërkuar Universiteteve publike informacion lidhur me numrin total të studentëve...

VIDEO/Studentët sërish në protestë, ja përgjigja për ftesën e kryeministrit Rama

Studentët kanë hyrë në ditën e gjashtë të protestës së tyre. Sapo ka nisur marshimi drejt Ministrisë së Arsimit ku studentët do të vijojnë dhe...

Falsifikuan dokumentat, pezullohen nga puna 16 mësues në Lushnjë, reagon Ministria...

16 mësues të shkollës 9-vjeçare në Çerme e Siperme të Lushnjes u pezulluan nga puna në qytetin e Lushnjës. Kërkesa për pezullimin e tyre kishte...