Tag: milot balldren

Bashkimi Europian tërhoqi fondet për Milot-Balldren, pasi qeveria e dha rrugën...

Me datën 7 nëntor të vitit 2018 në një mbledhje ku po diskutohej korniza e investimeve në Ballkanin Perëndimor të administruara nga WBIF (The...

“Milot – Balldre”/Koncensioni vazhdon, dorëzohet raporti teknik

Ndërsa janë bërë këto deklarata ku konfirmohet se rruga nuk do të bëhet duket se procedurat nëpër hallkat institucionale vazhdojnë. Sipas një shkrese, vetëm në...

Kallëzim penal në Prokurori për dy koncesionet Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat

Ashtu siç paralajmëroi në seancën e fundit, Grupi Parlamentar Demokrat i drejtuar nga Rudina Hajdari ka bërë sot kallëzim penal në Prokurorinë e rrethit...

Rruga Milot- Balldren, këshilla e Malajt për socialistët: Mos heshtni përpara...

Ish ministri i Financave Arben Malaj ka reaguar në lidhje me dyshimet serioze që ka hedhur kontrata koncesionare e rrugës Milot- Balldren, e cila...

Rruga Milot-Balldren/ PD denoncon aferën: Garon ish-deputeti PS, pastrim parash si...

Ish-deputetja Jorida Tabaku, njohëse shumë e mirë e ekonomisë, ka shpjeguar sot me detaje se çfarë përmban koncesioni i shumëpërfolur i rrugës Milot-Balldren. Sipas saj...

“Afera e rrugës Milot-Balldren” Vasili letër të hapur delegacionit të BE:...

Afera korruptive, e cilësuar prej shumë reagimeve të fundit, e rrugës Milot-Balldren, ka shkaktuar dhe shqetësimin e ish-kreut të Grupit Parlamentar të LSI. Petrit Vasili...

Rast unik në të gjithë Europën/ Milot-Balldren, 15 milionë euro për...

Mediat kanë siguruar kontratë marrëveshjen mes qeverisë dhe kompanisë fituese të koncensionarit për ndërtimin e rrugës Milot-Balldren. Sipas projektligjit të mbërritur në Kuvend për ndërtimin...