Tag: Maqedonia

Arrihet marrëveshja mes Tsipras dhe Zaev, Maqedonia me emër të ri

Athina dhe Shkupi pritet që të arrijnë marrëveshjen më të madhe midis tyre që do të mbyllë një konflikt dhjetëravjeçar për çështjen e emrit...

Maqedonia shumë shpejt me emër të ri

Republika Veriore e Maqedonisë përflitet të jetë emri për të cilin  të dy kryeministrat Zaev dhe Tsipras kanë rënë dakord. Marrëveshja  mes dy vendeve, sipas...

Maqedonia nderron emrin, keshtu thirret nga java qe vjen

Maqedonia e Epërme ose në anglisht Upper Macedonia do të jetë emri final që do të finalizohet në marrëveshjen e së enjtes në Ohër...

Meta: E padrejtë refuzimi i lëvizjes së lirë në Shengen për...

Intervista e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhënë në Maqedoni për Radion Evropa e Lirë Fillimisht dua të ndalem te roli që ka Shqipëria si...