Tag: Maqedonia

Pacientja zero shërohet nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, del nga...

Del nga spitali pacientja zero, në Maqedoni. Lajmin e ka dhënë Ministria e Shëndetësisë, e cila informon se pacientja e parë në Maqedoni me...

1.3 ton kokainë që u kap në Maqedoninë e Veriut, reagon...

Në një njoftim për mediat bëhet me dije se operacionii djeshem ne Maqedonine e Veriut ishte ndërkombëtar dhe roli i policisë shqiptare synonte dorëzimin...

Ky është kamioni ku u fshehën 1.3 ton kokainë, ministri maqedonas...

Ministria e Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka publikuar se fundmi pamjet e kamionit me banane ku ishin fshehur 1.3 ton kokainë. Por sipas informacioneve,...

LAJM I FUNDIT/Jep dorëheqjen kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Kryeminisitri Zoran Zaev ka dhene doreheqjen, duke vendosur keshtu te largohet nga posti qeveritar duke i hapur rrugë Qeverisë teknike me mandatë tre mujor,...

“Shqipëria mos të ndahet nga Maqedonia e Veriut”, Lleshaj: Edhe ne...

Për të mos e ndarë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut, ku të dyja shtetet presin përgjigjen për hapjen e negociatave, ministri Lleshaj është përpjekur...

Videot që po tronditin Maqedoninë e Veriut, prokuroria që u ngrit...

Pasi u publikua video që po trondit Maqedoninë e Veriut, ku tregohej skema e zhvatje së miliona eurove, gazeta italiane “La Verita” ka publikuar...

Maqedonia merr datën e negociatave, Shqipëria e Ramës, jo

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha se do të japë shumë shpejt një datë për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut ndërkohë që nuk...

“Na veçoni nga Shqipëria”, Rama i përgjigjet presidentit maqedonas: Çudi kjo...

Me kërkesën e presidentit të saj, Maqedonia u shpreh zyrtarisht se kërkonte veçimin nga Shqipëria në shqyrtimin për hapjen e negociatave në Bruksel. Presidenti  Pendarovski...

Negociatat, DW: Maqedonia e Veriut para Shqipërisë, kur bëhet zyrtar vendimi

Në një shkrim të fundit të DW vijon të theksohet fakti që Maqedonia e Veriut do të jetë para nesh në procesin e hapjes...

Negociatat/ Presidenti maqedonas: Na shkëpusni nga Shqipëria, do na dëmtojë

Maqedonia ka marrë vlerësime pozitive dhe është shumë afër hapjes së negociatave për tu bërë pjesë e Bashkimit Evropian. Së fundmi, ishte vëtë  Hahn,...