Tag: mali i zi

Abazoviç merr Ministrinë e Brendshme dhe Shërbimin Sekret, ngelen prapa serbët

Pas presionit të komunitetit ndërkombëtar, Qeveria e re e Malit të Zi, e cila konfigurohet zyrtarisht ditën e diel, ka marrë formën e saj...

Mungojnë në Shqipëri/Policia i kërkon Malit të Zi qen për të...

Mbetet ende mister zhdukja e tre të rinjve në Malësi të Madhe. Daniel dhe Klement Pepaj si edhe Vilson Ccutaj janë zhdukur që pasditen...

DW: Humbje e ndjeshme për partinë e Gjukanoviçit, formimi i qeverisë...

Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe formimi i qeverisë do të jetë shumë i vështirë. Sipas...

Mali i Zi hap kufijtë me Shqipërinë, kushti i vetëm për...

Nga dita e nesërme Mali i Zi do të hapë kufijtë për vendet e rajonit duke përfshirë Kosovën dhe Shqipërinë. “Për të hyrë në Mal...

Kthim pas, Mali i Zi shpall sërish epideminë

Autoritetet e Malit të Zi e kanë shpallur sërish epideminë e koronavirusit në tërë territorin e vendit. Njoftimi është bërë nga ana e qeverisë...

FOTO/Romeo Veshaj dhe Jonida Maliqi nuk fshihen më, shfaqin dashurinë e...

Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj po kalojnë kohën më të bukur së bashku në Mal të Zi. Pasi qëndruan në karantinë për disa muaj...

Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë, kategoritë që përjashtohen

Mali i zi mbyll kufirin me Shqipërinë. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Njësia Operacionale e Krizës së Qeverisë së Malit...

Mali i Zi në 1 qershor hap kufirin me Shqipërinë, ministria...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme përmes një njoftimi i ka vënë në dijeni qytetarët shqiptarë se, Mali i Zi, që prej datës...

Rama tha se ishim më të mirët në përballimin e epidemisë,...

Kosova dhe Mali i Zi ia kane dale te zerojne rastet me koronavirus, duke i shpetuar keshtu detyrimit per t’u kufizuar. Ministri në detyrë i...

LAJMI I FUNDIT/ Mbyllet pika kufitare e Muriqanit dhe Vermoshit

Duke fillluar nga ira 22 kete mbremje dhe deri ne nje urdher te dute jane mbyllur pikat kufitare me Malin e Zi vec asaj...