Tag: malaj

E denoncoi PD/Prokuroria për kryebashkiakun: Malaj i dënuar, por ligji nuk...

Ne muajin Janar, Partia Demokratike ka akuzuar kryetarin e Bashkisë së Matit Agron Malaj se ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit. "Ky është rasti i pestë...

FOTO/Dy figura të njohura të politikës që ‘braktisën’ përfundimisht socialistët, shihen...

Nuk eshte e padegjuar me pare, sjellja e kryeministrit Edi Rama, i cili largon nga Partia Socialiste, ata që kritikojne apo behen kundershtare. Madje, eshte...

Malaj para komisionit, Murrizi kritika mazhorancës: Para se të shkarkoni Benin,...

Deputeti, Myslym Murrizi, ka qene nder ata deputetë, i cili nga komisioni i Ekonomisë, e cilësoi një proces falso nismën qeverisë për të pezulluar...

“Do të shkoj deri në Gjykatën Europiane”, Malaj për Zërin e...

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thirret sipas ligjit për t’u dëgjuar...

Malaj shpall rikthimin në PS: S’mund t’i lihet partia ‘mjaftistëve’!

Ish-ministër dhe deputet i qeverive socialiste Arben Malaj po përballet me një nismë të disa deputetëve të PS-së për shkarkim nga detyra e tij...

Kërkesa për sharkimin e Malajt, Rama “shfajësohet”: Nuk i lexoj deklaratat...

Kryeministri i vendit Edi Rama u pyet edhe në lidhje me kërkesën e socialistëve për shkarkimin e Arben Malajt nga posti i anëtarit të...

Ish ministri i financave bën lëvizjen politike/ Aplikon “online” për të...

Në një postim në rrjetet sociale,Ish-ministri i Financave Arben Malaj njofton se ka aplikuar “online” për të marrë sërish teserën e PS, nga e...

PS kërkon shkarkimin, Malaj: Ja pse cenohet integriteti i BSH

Arben Malaj ka reaguar pas deklaratës së Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë për nismën e socialistëve për shkarkimin e tij si anëtar i...

“Malaj politikan pa kompromise”, ish-ministri flet për shkarkimin: Nuk u pajtua...

Shume personazhe, njerëz të njohur kanë reaguar pas kërkesës së socialistëve për të shkarkuar Arben Malajn. Këtyre reagimeve kundër ketij vendimi, u eshte bashkuar dhe...

“Po blindohesh nga të gjitha anët kalorës”, Maliqi ‘zbulon’ Ramën: Do...

Deputeti Lefter Maliqi ka nje tjeter version te asaj që kryeministri Rama pritet të bëjë në vijim. Duke komentuar kërkesën e PS për shkarkimin...