FOTO/Dy figura të njohura të politikës që ‘braktisën’ përfundimisht socialistët, shihen pranë opozitës

Ndaje

Nuk eshte e padegjuar me pare, sjellja e kryeministrit Edi Rama, i cili largon nga Partia Socialiste, ata që kritikojne apo behen kundershtare.

Madje, eshte bere e ditur tanime, qe mes socialisteve ka perplasje dhe nuk shkohet aq mire sa pretendohet. Kujtojme se disa muaj me pare ishte vetë kryeministri Edi Rama, që i kërkoi Asamblesë së PS përjashtimin e  deputetit Gjetan Gjetanit, duke bërë që ky i fundit të vijojë detyrën si deputet i pavarur.

Tashmë, ai ka vendosur t’i bashkohet LSI dhe dje ka qenë i pranishëm në një takim të strukturave të kësaj force politike në Lezhë.

Nga ana tjeter, Ish-deputeti i PS, Arben Malaj njofon përmes një statusi në facebook, se i është bashkuar Partisë Agrare Ambjentaliste, të drejtuar nga Agron Duka.

Malaj thotë se ka mirëpritur ftesën e Dukës për të kontribuar si këshilltar strategjik për platformën dhe organizimin e PAA për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe lokale.

“Të gjelberit nëzgjedhjet e fundit për parlamentin evropian fituan rreth 10 përqind të votave, duke marr një status të rëndësishëm edhe për politikat në nivel evropian. Suksese PAA! Mirënjohje cdo kolegu që do të angazhohet për sfidat e PAA, si një mundesi konkrete për zhvillime dhe ndryshime pozitive në Shqipëri!” shkruan Malaj.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje