Tag: lekundje

LAJM I FUNDIT/Lëkundje të forta tërmeti në jug të Shqipërisë, panik...

Disa lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë para pak minutash në jug të Shqipërisë. Sipas informacioneve paraprake, lëkundjet janë ndjerë fillimisht në qytetin e Fierit...

FOTO/Vazhdojnë lëkundjet nga tërmetet në Shqipëri, goditen disa qytete gjatë javës

Vazhdojnë tërmetet në vendin tonë. Me lëkundje të lehta dhe gati çdo ditë, janë duke u regjsitruar disa goditje në zona të ndryshme. Rreth orës...

Tërmetet nuk ndalen, 6 lëkundje vetëm ditën e sotme

Gjashtë tërmeti janë regjistruar gjatë ditës së sotme, kryesisht në territorin e Durrësit. Sipas IGJEUM, lëkundjet kanë filluar pak pas mesnatës, në orën 1:59 minuta...

Lëkundje të forta gjatë mesnatës, a do të ketë sërish tërmete...

Mesnatën e kësaj të premteje janë shënuar 3 tërmete të tjera, dy në harkun e 3 minutave në Adriatik dhe në zonën përreth Gjirit...

VIDEO/Ja si u braktis studio gjatë transmetimit direkt ndërsa vijonte tërmeti

Ato që arritën të regjostrojnë lëkundjet e tërmetit kanë qenë disa studio televizive ku po transmetohej direkt. “Në shtëpinë tonë”, emisioni që transmetohet çdo paradite...