Tag: krimi

Rama tregon se në Shqipëri janë ulur vrasjet, Strazimiri: Për Merkelin,...

Ish-deputeti i PD-së Gent Strazimiri ka publikuar një grafik të kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit tregon se vrasjet në Shqipëri kanë njohur...

Këlliçi i shqetësuar për krimin në vend: Shteti inekzistent, ministri shpërdoron...

Me nje reagim te fundit , kreu i FRPD, Belind Kellici shkruan se bandat dhe krimi po fitojnë terren çdo ditë e më shumë. Ai...

Detajet e arrestimeve nga RENEA/86 pika kontrolli në rrugët kombëtare, 22...

Përgjatë ditëve të fundit, policia ka ngritur një sërë pikash kontrolli, ku vetëm përgjatë 24 orëve të fundit, janë organizuar 86 të tilla, dhe...

Krimi në Shqipëri/Lleshaj çudit: Mos krijoni histeri! Nuk shembet Shqipëria nga...

Teksa i gjithë vendi është tronditur nga ngjarjet e shumta kriminale të ditëve të fundit, ministri i brendshëm Sandër Lleshaj, nga Gjirokastra ku mori...

FOTO/Makinë e djegur afër Shkodrës, dyshohet të jetë përdorur në vepra...

Një autoveturë është gjetur e djegur mesditën e sotme në rezervuarin e Shtodrit, 4 km larg qytetit të Shkodrës. Dyshohet se mjeti është përdorur në...

EMRI/Krimi nuk ndalet, vrasje mafioze në Elbasan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të enjtje në Elbasan ku si pasojë e nje atentati ka humbur jetën Bujar Çela. Autorë...

EMRI/Ky është 46-vjeçari që abuzoi me minorenen, dëshmia në polici

Policia e Pogradecit ka vënë në pranga një 46-vjeçar nga fshati Vërdovë, pasi dyshohet se ka përdhunuar një vajzë 13-vjeçare. Burime pranë policisë bënë...

FOTO/Ngjarja e frikshme në Pogradec, kjo është gruaja që u masakrua...

Kjo është Firdes Çekiçi, 70 vjeçarja që u masakrua për vdekje nga djali i saj pasditen e djeshme në Pogradec. Ngjarja horror ka shokuar opinionin...

Vrasja e dyfishtë në Laç, gjenden armët afër spitalit privat që...

Policia ka gjetur dy ármët e përdorura në vrásjen e biznesmenëve në Laç, Bujar Lika, dhe Paulin Marku Gjergji. Raportohet se ármët janë gjetur në...

Tentativa e vrasjes me armë zjarri në Lezhë, familjarët ‘tradhëtuan’ autorin

Pòlicia e Lezhës ka bërë të mundur arrèstimin e një 40-vjeçari i cili akuzohet se ka tentuar të vrásë më datë 21.06.2020, në fshatin...