Tag: koronavirus

LAJM I FUNDIT/Infermierja në Këlcyrë dyshohet të jetë infektuar me koronavirus

Nga informacionet e fundit, dyshohet se nje infermiere nga  Këlcyra eshte e infektuar me koronavirus, pasi ka paraqitur simptoma te njejta. Infermierja E.C është paraqitur...

Tre shenja të koronavirusit që duhet të keni parasysh, simptomat duhen...

Sipas 'The Mirror', gjetjete fundit mbështesin rekomandimet e tanishme të paraqitura në vende përfshirë Britaninë e Madhe për të izoluar ata që mund të...

URDHERAT/ Te dhenat e fundit te ministrise se Shendetesise, gjithcka per...

Në Shqipëri deri tani janë konfirmuar 10 raste me COVID-19. Në Laboratorin e Virologjisë pranë ISHP në total janë testuar 114 raste të dyshuara...

RTSH Shkolle, mesoni oraret e mesimeve per neser ne disa lende

Televizioni publik ka publikuar oraret e transmetimit te mesimit permes ekranit ne kanalin RTSH shkolle. “RTSH Shkollë, nesër, në orën 10:30-12:00, do të zhvillohen leksionet...

EKSKLUZIVE/ Thyhet vendimi i qeverise, trageti po lundron nga Ankona per...

Qeveria e Shqiperise ka mbyllur udhetimet, lundrimet dhe fluturimet drejt Italise dhe nga Italia drejt vendit tone prej dites se djeshme. Por ky vendim me...

Ministri turk, po kurojme per koronavirus nje amerikane qe erdhi nga...

Ministri i Shëndetësisë të Turqisë, doktor Fahrettin Koca njoftoi se një 86-vjeçare qe vinte nga Shqiperia, është diagnostikuar me koronavirus nga mjekët një një...

Mbyllen lokalet e nates, kritere per kafet dhe restorantet

Qeveria ka mbyllur deri me 3 prill te gjitha lokalet e nates, sallat e argetimit, pubet, salla lojerash dhe ato gjimnastikore. Ministrja e Shendetesise tha...

Kryeministri Rama shpjegon skandalin e maskave: Funksionojne shume mire!

Kryeministri Edi Rama pranoi sot se maskat e shperndara jane jashte afatit te skadences por jashte ketij afati vetem per rastet kirurgjikale por jo...

“Kam frikë për shokët dhe familjarët”, I riu nga karantina e...

31-vjeçari, që sipas të dhënave zyrtare rezulton pacienti i dytë zero dhe njëherësh personi i 6 i infektuar nga koronavirusi thotë se ka 36...

LAJMI I FUNDIT/ Dy ndeshje futbolli do të luhen pa tifozë,...

Dy ndeshjet e futbollit qe priten te luhen te henen në Kategorinë Superiore, Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani do të zhvillohen pa tifozë. Ky eshte vendi me...