Tag: koalicionet

“Formula e PS për Kodin Zgjedhor”, reagon PD: Edi Rama mashtroi...

Partia Demokratike reagon zyrtarisht pas publikimit te draftit te PS lidhur me propozimet per Keshillin Politik. Amendamentet e propozuara nga PS parashikojnë hapjen 100%...

Opozita e Bashkuar reagon para votimit: Njëanshmëria, rruga e autokratëve që...

Opozita e Bashkuar ka reaguar para votimit të ndryshimeve Kushtetuese në Parlament. Me anë të një deklarate, opozita dënon braktisjen e dialogut në Këshillin...

Bylykbashi nxjerr një shembull të fletës së votimit: Pse është e...

Oerd Bylykbashi ka sjellë një fletë votimi si shembull për të ilustruar se përse hapja e listave dhe ruajtja e formulës aktuale për koalicionet...

“Maska e Ramës ka rënë”, Bardhi: Objektiv ishte të ndalonte opozitën...

Opozita e bashkuar është shprehur se janë mbështetëse të hapjes me 100 % të listave dhe pa heqjen e koalicioneve. Sekretari i përgjithshëm i Partisë...

“Je një hajdut serial votash”, Ish-deputeti i rendit Ramës akuzat: Qartë...

Nje reagim te forte ka bere ish-deputeti Luçiano Boçi, i cili me ane te nje shkrimi shkruan akuza te forta per kryeministrin  Edi Rama,...