Tag: katedrale

U dogj në të njëjtën ditë me Katedralen Notre-Dame, dëmtohet xhamia...

Ndërkohë që zjarrfikësit francezë po shuanin zjarrin  në katedralen e Notre Dame, një tjetër vend historik  ishte gjithashtu në flakë. Në fakt kjo gjë nuk...

Shuma të mëdha parash për Notre-Dame, Albi Nako: Paradoks, ka fëmijë...

Solidariteti nuk ka munguar aspak përsa i përket një prej trashëgimive kulturore në botë, katedrales së Notre Dame. Macron premtoi se do të rindërtonte katedralen...

Pas Notre-Dame një tjetër katedrale e njohur rrezikoi djegien, kapet në...

Një burrë u arrestua  pasi u kap duke hyrw në Katedralen e Shën Patrikut të Nju Jorkut duke mbajtur dy kanaçe të mbushura me...

Lirohen të arrestuarit për vjedhjen e Katedrales në Korçë, ja shkaku...

Policia ka liruar dy të arrestuarit, të dyshuarit për vjedhjen e katedrales në Korçë. Mësohet se  Joni Cigare dhe Genci Arifi janë lënë të lirë...

Monika Kryemadhi “lan” mëkatet në Kishë: Për Çizmen e Ramës, vendos...

Ndryshe nga imazhi që ajo shfaqi në Parlament ditën e zgjedhjes së Kryeprokurorit të ri, në vigjilje të Krishtlindjes, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi,...