Tag: iran

Irani lëshon një urdhër arresti, kërkon ndihmë nga Interpol për të...

Irani ka lëshuar një urdhër arresti dhe i ka kërkuar Interpolit ndihmë në arrestimin e presidentit amerikan Donald Trump dhe dhjetëra të tjerëve që...

Iran, 85 mijë të burgosur lirohen me kusht për të...

Të burgosurit iranianë do të lirohen me kusht përpara Vitit të Ri persian më 20 mars, mes krizës së koronavirus. “Të arrestuarit politikë janë mes...

FOTO/Sateliti tregon se çfarë bëjnë iranianët me viktimat e Koronavirusit, dyshime...

Imazhet satelitore të publikuara nga Maxar Technologies, tregon një rritje të masave në brendësi të varrezave Beheshet-E Masoumeh në qytetin e Qom-it, e cila...

Zv.ministri i Shëndetësisë në Iran infektohet me koronavirus, u shërbente vetë...

Zyrtare te ministrise se Shendetesise ne Iran konfirmojne prekjen nga koronavirusi te zv ministrit te ketij sektori. “Testi i koronavirusit për Harirchi, zv.ministri i shëndetësisë...

“80 mijë dollarë për secilën viktimë”, Presidenti i Ukrainës çon në...

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelinsky ka konfirmuar se ai po mendon t'i referohet Iranit në Gjykatën Ndërkombëtare për të kërkuar kompensim më të madh për...

Tragjedi ajrore në Afganistan, rrëzohet avioni me 83 persona brenda tij

Pas aeroplanit te rrezuar në Iran, nje tjeter mendohet te jetë rrëzuar afër zonave te ketij vendi. Zyrtarët afganë kanë thënë se një aeroplan...

Flotë me delfinë kamikazë për të hedhur në erë anije, Irani...

Burimet thonë për mediat britanike se Irani ka një flotë delfinësh të trainuar posaçërisht për të sulmuar anijet e armikut në misionet vetëvrasëse të...

Konflikti i ndezur/SHBA-ja u ndalon kompanive ajrore amerikane fluturimet mbi Iran...

Shtetet e Bashkuara kanë ndaluar gjitha fluturimet e transportuesve amerikanë në Irak, Iran dhe në Gjirin Persik, pas sulmeve me raketa ndaj forcave amerikane...

FOTO/Zbulohet nga cilët shtete ishin viktimat e avionit ukrainas, ambasada: Jo...

Një avion "Boeing 737" është rrëzuar 2 minuta pasi ishte ngritur në fluturim në aeroportin "Imam Khomeini" në Teheran, ku konfirmohet se kanë humbur jetën të gjithë...

A ka ushtarë shqiptarë në bazat amerikane që u sulmuan në...

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se Forcat e Armatosura të Shqipërisë nuk kanë efektivë në Irak.Njoftimi u bë pas sulmit nga ana e Iranit...