Tag: interviste

VIDEO/Deklarata e habitshme e këngëtarit të njohur: Do bëhem deputet nëse...

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Shpat Kasapi ishte i ftuar në “E diell”, ku gjatë intervistës me Ervin Kurtin zbuloi se ka ndërmend...

Djegia e mandateve/ Hajdari: Antidemokratike, unë nuk mund të shkoj kundër...

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari, ka folur për “Zërin e Amerikës” mbi zhvillimet e fundit në Shqipëri. Hajdari kritikoi dhe fajësoi pa dallim...

Schmitt: Nuk zgjidhet stabilokracia para demokracisë

Intervistë ekskluzive e Deutsche Welle-s me historianin zviceran, Oliver Jens Schmitt, për strukturat autoritare në Shqipëri, mungesën e alternativave të besueshme partiake dhe dilemën...

Këlliçi: Me zgjedhje si ne Korenë e Veriut nuk hapen negociatat...

Në një intervistë të dhënë Belind Këlliçi është  shprehur se nuk do të marrin pjesë në zgjedhjet vendore. Gjithashtu ai shprehet se nuk mund të...

VIDEO/Cakaj humb qetësinë në intervistë me gazetaren: Kush tha që jam...

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka nisur këtë të mërkurë një ofensivë të vërtetë nëpër televizionet shqiptare, për të deklaruar se vendimi...

VIDEO/”Vajzat e ekranit jo aq të mira”, flet moderatori: Lidhja me...

Ai njihet për thumbat e vazhdueshëm që iu bën VIP-ave shqiptarë të ftuar në emisionin e tij në  INTV. Ermal Peçi së fundmi ka qenë...

INTERVISTA/Basha për mediat italiane: Kjo e jona nuk është një betejë...

Në një intervistë për të përditshmen italiane “Il fatto quotidiano”, Kryetari i PD, Lulzim Basha, tha se beteja e opozitës me qytetarët nuk është...

VIDEO/Duke mbrojtur Ramën, Spiropali bën gafën e radhës gjatë intervistës

Në përpjekje për të argumentuar dhe mbështetur kryeministrin Rama, Elisa Spiropali sërish është ngatërruar me ato që thotë. E ftuar në Abc News, zëdhënesja e...

PD përgënjeshtron mediat: Basha nuk dha intervistë për Russia Today

Disa media ditën e sotme shkruanin se kreu i PD, Lulzim Basha kishte dhënë një intervistë për Rusia Today. Burime nga PD thonë se ky...

Armina zbulon arsyen e vetme pse grindet me Shkëlzen Berishën

Armina  Mevlani u është përgjigjur 25 pyetjeve nga Prive, ku ka treguar detaje të reja nga marrëdhënia me Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Berisha. Armina...