Tag: ftohte

Kur do jetë dita më e ftohtë në Shqipëri, ja paralajmërimi...

Viti ka nisur me mot të acartë dhe temperatura të ulëta. Ditën e hënë fillon shkolla, e duke qenë se e hëna dhe e marta,...

Dimër i acartë, temperaturat arrijnë deri në -13 gradë celsius

Shqipëria dy ditëve të fundit është karakterizuar nga temperatura të ulëta, të cilat kanë sjellë reshje bore dhe ngrica të shumta në disa akse....

Dielli po shkëlqen më pak, në 2019 rrezikojmë të futemi në...

Disa imazhe të publikuara nga NASA kanë shkaktuar shqetësimin se Toka mund të përjetojë një epokë akullore duke filluar që me vitin 2019. Fotot tregojnë...

‘Diell me dhëmbë’, parashikimi i motit në ditët e fundit të...

Edhe pse do të ketë diell, temperaturat do të jenë të ulëta. Moti në fundjavë pritet të jetë i ftohtë, por i favorshëm për të...

FOTO/Vlonjatët sfidojnë të ftohtin…Krishtlindje në det

Krishtlindja solli dhe reshjet dëbore, kryesisht në Korçë, ndaj dhe festimet morën një tjetër kuptim për besimtarët. Teksa normalisht pritet që njerëzit të jenë të...

MOTI/ Meteorologët “shtyjnë” ardhjen e pranverës, ja parashikimi “i frikshëm” për...

Edhe pse prej ditësh jemi zyrtarisht në pranverë, moti në vendin tonë nuk po duket aspak i favorshëm. Po kjo nuk është e gjitha, parashikimet...

Floriana Garo nuk ka miq në televizon, ja arsyeja

Moderatorja e njohur e ekranit shqiptar, Floriana Garo e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” të Rudina Dembacaj në Ora Neës ka sqaruar...