Tag: ekspertiza

Flor Qorri’ vdiq me kafkë të çarë, ekspertiza tregoi dhunën e...

Ka dalë ekspertiza paraprake e kryer nga mjekët e Mjekësisë Ligjore, për vdekjen e 40-vjeçarit Florjan Lamçe i cili u vra pas një sherri...

Ndërron jetë papritur një shtetas finlandez në Sarandë, niset për ekspertizë...

Një finlandez ka humbur jetën ditën e sotme në qytetin e Sarandës. Bëhet fjalë për 63-vjeçarin e quajtur Martti Juhani Leskinen, i cili sipas...

Del ekspertiza paraprake për vdekjen e Andon Mëhillajt

Teksa rezultati përfundimtar i autopsisë pritet të dalë pas një muaji, ekspertiza paraprake për Andon Mëhillajn thotë se vdekja e tij ka qenë e...

FOTO/E dëmtuar nga tërmeti, prindërit kundërshtojnë zhvillimin e mësimit te “Emin...

Një prej shkollave që paraqiti dëme dhe cënoi sigurinë ishte shkolla "Emin Duraku", shkolla ne mes të bllokut, e rikonstruktuar vetëm disa vite më...

“Dy maska, shishe me benzinë”, çfarë u gjet branda mjetit të...

Të tjera detaje dalin në dritë nga mjeti që u gjet i braktisur mbrëmë në afërsi të Ishmit, që mendohet se u përket autorëve...

A u vra Admir Murataj në Rinas? Del ekspertiza mjeko-ligjore

Një ditë pasi Gjykata kërkoi prova për të përcaktuar nëse personi i vrarë ishte Admir Murataj, ekspertiza mjeko-ligjore ka dorëzuar në Gjykatën e Krimeve...

FOTO/Del ekspertiza: Pse u aksidentua autobusi me nxënës në Qafë-Thanë

Aksidenti në Qafë-Thanë ndodhi si pasojë e tejkalimit të shpejtësisë nga ana e shoferit. Sipas informacioneve nga grupi hetimor, autobusi ka qenë duke ecur me...

Ekspertët izraelitë zbërthejnë telefonin e Vis Martinaj, dalin detaje të reja...

Kanë dalë prova të reja nga Prokuroria lidhur me ngjarjen e ish-Bllok, të cilat rrëzojnë motivin se vrasja ndodhi për Elvana Gjatën. Sipas të dhënave...

Ekspertët mjeko ligjorë konfirmojnë dhunën: Xhensila ka shenja të djegies

Ekspertiza mjeko ligjore ka vërtetuar se Xhesila Maloku është dhunuar. Raporti i ekspertëve të Mjekësisë ligjore, që disponon News 24, mbështet pretendimet e 25-vjecares, e...

Detaje nga vrasja në Shkodër/ Ekspertiza mjeko-ligjore e specialistit të bravave

Fillimisht u mendua se vdekja ka qenë për shkaqe natyrale, por pas hetimit të kryer nga ana e policisë dhe ekspertizës mjeko-ligjore rezulton se...