Tag: E diela shqiptare

“Për mua vdis, të marrtë mortja!” Shqiptari del nga burgu për...

Në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishte Besim Masha për tu ballafaquar me djalin e tij, Muratin, i cili ka ardhur në studio nga burgu...

VIDEO/Si lindi konflikti me Eni Çobanin, historia që çoi në komisariat...

Avokatja Eni Çobani u shoqërua ditën e sotme në komisiariatin e policisë Gjirokastër, pas një denoncimi për kërcënim nga qytetarja Rudina Islamaj. Shkaku ishte një...

Ardit Gjebrea zihet ngushtë në “Telebingon Shqiptare”, incidenti i papritur e...

Studiot ku do të zhvillohet spektakli “E diela shqiptare” janë ende duke u bërë gati dhe për këtë arsye stafi ka vendosur që shorti...

Video/ “Ke pasur tjetër”? Vajza tregon historinë e dhimbshme të martesës...

Pas një përralle të bukur, i vjen radha një historie që na ka bërë të qeshim me lot. Rovena erdhi nga Gjermania për t’i...

DRAMA/Motra është me kancer por vëllai i mori shtëpinë deri sa...

Valentina Stefani nga Borshi ka sjellë në rubrikën “Shihemi në gjyq” në emisionin “E Diela Shqiptare”  vëllain e saj, Arqilenë, pasi ky i fundit i...

HISTORIA/Gruaja u dhunua 25 vjet rresht, sot ka ftuar te birin...

Rubrika “Ka një mesazh për ty” tek “E diela Shqiptare” në Tv Klan, këtë të dielë vijoi me rastin e një nëne të vuajtur...

I riu rrefen tmerret ne burg: Nene, me fal , nuk...

Protagonist i rubrikës “Ka një mesazh për ty” sot ishte Leonardi, një djalë i ri i cili sipas rrëfimeve të tij, ka pasur një...

HISTORIA/Tronditëse, kur babi akuzohet nga e bija për mashtrim

Ramizi dhe Erida, babë e bijë vijnë nga Durrësi për t’u bërë pjesë e rubrikës “Shihemi në Gjyq” në “E Diela Shqiptare”. Erida ka...

DEBATI I PLOTË/Gruaja nga Tepelena lë burrin në emision live

Dy bashkëshortët Liliana dhe Namiku nga Tepelena kanë ardhur në rubrikën “Shihemi në gjyq” në “E diela Shqiptare”. Një konflikt mes bashkëshortëve ka bërë...

Një burrë me 100 mijë euro, a u martua 61 vjecarja...

Megjithëse burri kishte marrë me vete 100 mijë euro në një valixhe dhe ia tregoi asaj në ‘ e diela shqiptare’, ajo pati një...