Tag: Dw

Blerja e “like”, një tregti e rrezikshme

Disa klikime, 80 euro, kaq mjaftoi dhe Tanja Kühne kishte 500 “likes” më shumë në faqen e saj të Facebook-ut. Drejtoresha e një agjencie dizajni...

Genc Pollo për DW: Negociatat vetëm pas përmbushjes së 9 kushteve...

Në një intervistë për DW, Genc Pollo ish-deputet e ish-Ministër i PD shpreson në vendim pozitiv të Këshillit Europian në verën 2020. Ai nuk...

DW: Nga 1 Janari hyn në fuqi ligji i ri, Gjermania...

Shumë vetë nga Shqipëria e Kosova që kërkojnë një vizë pune realisht duhet të stërvisin durimin për shkak të pritjes së gjatë në ambasadat...

DW: Kriza politike vazhdon, dialogu mes palëve i vështirë

Nga DW: Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën e bisedimeve për gjetjen e një kompromisi...

Rama te deputetët gjermanë, DW zbardh takimin: Opinioni i krijuar për...

Në prag të vendimit të Bundestagut gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u raportoi të premten deputetëve të...

DW: Pse të inkriminuarit vazhdojnë të hyjnë në politikë?

Pastrimi i politikës nga individë me rekorde kriminale është rikthyer në ҫështje të nxehtë dite në Tiranë. 4 vjet pas hyrjes në fuqi të...

Java tjetër me zhvillime të mëdha, DW tregon se çfarë do...

Opozita e bashkuar në Shqipëri paralajmëron, se do të protestojë çdo ditë, deri të dielën e datës 30 qershor, datë që qeveria ka vendosur...

“Kriza po thellohet”, DW: Rama nuk tëhiqet, trazirat janë të sigurta

Më 30 qershor në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje lokale. Trazirat janë të sigurta. Një ide të parë për atë çka mund të ndodhë...

DW shkruan për situatën në Shqipëri: Krizë e thellë politike, Rama...

Gazeta e madhe gjermane DW i ka kushtuar një shkrim situatës politike në Shqipëri para dhe pas shtyrjes së hapjes se negociatave. Përmes një analize...

Negociatat, DW: Maqedonia e Veriut para Shqipërisë, kur bëhet zyrtar vendimi

Në një shkrim të fundit të DW vijon të theksohet fakti që Maqedonia e Veriut do të jetë para nesh në procesin e hapjes...