Tag: drejtimi

Rikthehet MTV Video Music Awards 2020, artistet shqiptaret pritet të ‘ndezin’...

Spektakli i madh i ndarjes së çmimeve muzikore, MTV Video Music Awards, do të mbahet këtë të diel. MTV përfundimisht hoqi komponentin e brendshëm të...

Gazeta gjermane përmend skandalin: Rama kaloi 500 mijë dollarë te fondacioni...

Një gazetë e njohur gjermane i ka dedikuar një shkrim Shqiperise dhe marrjes së drejtimit të OSBE-së nga selia e Tiranës. Gazeta e njohur gjermane,...

EMRAT/Dy kandidatë për drejtimin e prokurorisë së Elbasanit

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Prokurorinë e rrethit të Elbasanit. Ibrahimi ka takuar...

“Si do t’i bëjnë ballë presionit”, 2 kandidatët për drejtimin e...

Sot ka disa zhvillime qe po ndodhin  njekohsisht, e teksa vemendja eshte perqendruar te debati per paketen anti-shpifje, paralelisht, po behet intervistimi i kandidateve...

EMRAT/Kush do ta drejtojë SPAK-un? KLP interviston 3 kandidatët në garë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të zhvillojë nesër intervistat me tre kandidatët për kryetar të Strukturës së Posaçme (SPAK). Procesi i intervistimit me audio...

Protesta merr tjetër drejtim, qytetarët nuk ndalen: Rama ik!!!

Ka disa orë që protesta vazhdon. Prej orës 10:00 vijon protesta e opozitës kundër qeverisë Rama dhe zgjedhjeve të parakoshme, ndërsa paralel mbahen dhe punimet...

Humbet Rusia, kush e merr drejtimin e INTERPOL-it

Interpoli ka zgjedhur presidentin e saj Kim Jong-yang nga Korea e Jugut, duke lënë prapa pretendentin kryesorin rus, i cili ishte akuzuar për keqpërdorimin...