Rikthehet MTV Video Music Awards 2020, artistet shqiptaret pritet të ‘ndezin’ skenën botërore

0Shares
0

Spektakli i madh i ndarjes së çmimeve muzikore, MTV Video Music Awards, do të mbahet këtë të diel.

MTV përfundimisht hoqi komponentin e brendshëm të ceremonisë në Barclays pas “konsultimit të ngushtë me zyrtarë shëndetësorë shtetërorë dhe vendorë” dhe njoftoi se do të zhvillohej në një format të hapur në të gjithë qytetin; Në vend të kësaj, Barclays Center do të presë shfaqjen në vitin 2021.

Lajm i mire eshte se nje shqiptare pritet ta drejtoje  ceremonine dhe ajo eshte Bebe Rexha. Artistja 30-vjeçare ka bërë së fundmi të ditur përmes rrjeteve sociale se do të jetë një nga të ftuari special të mbrëmjes, për të prezantuar një çmim ose një performancë.

Kjo  nuk ka per tu ndjere vetem, pasi do te jete e rrethuar dhe nga artistet e tjera shqiptare. Dy shqiptare janë të nominuara në këtë ngjarje të madhe të ndarjes së çmimeve.

Ava Max konkurron për çmimin “Artistja depërtuese e vitit”, ndërsa Dua Lipa është e nominuar gjithsej në katër kategori: “Regjia më e mirë”, “Koreografia më e mirë”, “Editimi më i mirë” dhe “Efektet vizuele më të mira”.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje