Tag: drafti

Opozita parlamentare bojkoton Komisionin e Ligjeve, Hajdari nuk pranon ndryshimet e...

Opozita parlamentare ka bojkotuar sërish mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve pasi kanë deklaruar se as formula e re e paraqitur nga socialistët...

E FUNDIT/Partia Socialiste bën disa tërheqje nga Kodi Zgjedhor, zbut pragun...

Partia Socialiste ka paraqitur në Komisionin Parlamentar për çështjet Ligjore dhe Administratën Publike disa ndryshime në raport me amendamentet e saja fillestare që reflektojnë...

Opozita parlamentare bojkoton mbledhjen, Hajdari replika me Gjiknurin: Nuk bëhemi pjesë...

Opozita parlamentare ka bojkotuar mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku po diskutohej nen për nen projektligji për Kodin Zgjedhor. Ky fakt është konfirmuar dhe...

Meta përkrah draftin e opozitës për Kodin Zgjedhor: Opozita kërkon konsensus...

Pas draftit të dorëzuar dje nga opozita e bashkuar, ka reaguar Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ai përshëndeti zyrtarizimin e propozimeve të bëra dhe shkruan...

Mbyllen negociatat, Gjiknuri dorëzon draftin final për Reformën Zgjedhore

Bashkëkryetari i reformës zgjedhore Gjiknuri i ka përcjellë Kuvendit draftin final për reformën zgjedhore. Negociatat politike janë mbyllur mbrëmë me disa ndryshime në amendamente. Amendamenet...

Zbardhet drafti i maturantëve me problematikat e testit të Letërsisë, Ministria...

Maturantët kanë përgatitur sot draftin me të gjitha problematikat që ata mendojnë se kishte testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, duke sjellë edhe pyetje...

DRAFTI/Masat e rrepta në plazhe, çfarë parashikohet: Nga matja e temperaturës...

Ministria e Turizmit dhe ajo e Shëndetësisë kanë përgatitur sëbashku një draft protokoll për zbatimin e masave të sigurisë anti covid-19 për sezonin turistik....

Rama prezanton nismën e re: Amnistia fiskale, 3 Fazat dhe kategoritë...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot detaje për nismën më të re të qeverisë, atë të amnistisë së re fiskale, për formalizimin e parave...

Ndryshohet sërish Kodi Penal, zbutet dënimi për përhapjen e sëmundjeve infektive

Zbuten dënimet e parashikuara në propozimin e dëguar në Kuvendin e Shqipërisë, si ndryshime në Kodin Penal për të gjithë ata persona që do...

E PLOTE/Zbardhen propozimet e PD, çfarë parashikohet për financimin e partive

Janë zbardhur propozimet e Partisë Demokratike lidhur me financimin në zgjedhje. PD kërkon që financimi privat i partive politike mos të kalojë më shumë...