Tag: dialogu

Rikthehen bisedimet me Kosovën e Serbinë, data dhe vendi i takimit...

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të...

Mundësi dialogu? Basha: Pyesni Ramën pse refuzoi ofertën e partnerëve për...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ditën e sotme u pyet  për mundësinë e një dialogu me Ramën, teksa thotë se është vetë ai që...

Rama kërkon dialog, Vasili: Marifet i trashë për të fituar kohë...

'Dialogu' që Kryeministri Rama u kërkon studentëve, është kthyer në një çështje që ka nxitur reagime dhe qëndrime të shumta. Kreu i Grupit Parlamentar të...