Tag: deti

Cikloni në detin Jon/ Drejtoria Detare bën njoftimin e rëndësishëm për...

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dhënë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me ciklonin që po afrohet në detin Jon. Sipas njoftimit zyrtar, ditën e...

VIDEO/Rama tregon idenë si të zgjidhet çështja për detin, ngacmohet nga...

I pranishëm në Forumin “The Economist”, ku u diskutua edhe rreth konfliktit mes Turqisë dhe Greqisë në Mesdhe, Rama tha se Shqipëria nuk është...

“Deti”, PD-Ramës: Pse një javë më parë kishte ku shtrihej Greqia...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka akuzon kryeministrin Edi Rama lidhur me debatin e kufirit detar me Greqinë, që sipas tij po mundohet që të...

Ulet Rama: S’ka marrëveshje me Greqinë pa miratimin e Presidentit!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar nga Vlora çështjen e kufirit detar me Greqinë, teksa kjo e fundit ka deklaruar se do të kërkojë zgjerimin...

Kufiri detar me Greqinë, PD kritika të forta qeverisë: Nuk ka...

Partia Demokratike po ndjek me vëmendje zhvillimet lidhur me deklarimin e Greqisë për zgjerimin me 12 milje të ujërave territoriale. Kjo çështje ka nevojë për...

“Falje deti grekut?” Rama jep sqarime: Unë dhe Partia Socialiste, mund...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për deklaratën e Greqisë për zgjerimin me 12 milje. Përmes një statusi në facebook Rama shkruan se mjedisi politik...

Meta xhiro me pedalone: Më mirë se me jaht, forcon këmbët...

Mëngjesi i kësaj të shtune e ka gjetur në det presidentin Ilir Meta. Kreu i shtetit ka publikuar në rrjetet sociale një video ku...

KOMENT/Pse vetëm SurrelQeveria & sekserët e Pushtetit të RSH vijojnë të...

Koment nga Piro Ahmetaj ” Të nderuar miq'' 1. Në respekt të interesit kombëtar bashkëlidhur gjeni konsiderata gjeopolitike ndaj Marrëveshjes “historike” për detin mes Greqisë &...

“As shkuma party as lokale nate”, Pipero: Në plazhe dhe det...

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka komentuar lehtësimin e masave, për të cilat veçon se lokalet e natës dhe shkuma party-t në plazhe nuk duhet...

VIDEO/Drejtoria Detare ngre alarmin për dy datat: Moti i përkeqësuar do...

Moti do te perkeqësohet në vendin tonë. Lajmin e ka bere te ditur dhe drejtoria e Përgjithshme Detare, e cila njoftoi se në datën...