Tag: deti jon

FOTO/Ndodh e papritura me ciklonin në Greqi, nëntë orët e ardhshme...

Brigjet perëndimore të Greqisë janë goditur nga cikloni “Ianos”.  Zonat e prekura deri më tani janë Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos. Cikloni i goditi brigjet greke...

Po formohet në Jon, çfarë është “medicane” që pritet të godasë...

Ndryshimi i papritur i motit me fenomene dhe përkufizime pothuajse të papara për Greqinë mund te sjellin dukuri si ciklone. Por gjasat janë që uraganit...

Alarmi i autoriteteve, dy peshq të rrezikshëm në ujërat e detit...

Në detin Mesdhe janë afruar disa lloj peshqish, të cilët janë të rrezikshëm dhe helmues. Autoriteti detar italian njofton se peshku akrep dhe peshku top...