Tag: Denar Biba

Denar Biba habitet me betimin e Vorpsit te noterja: Arta që...

Nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba ka reaguar së fundmi lidhur me veprimin e Arta Vorpsit e cila kreu betimin si anëtare e Gjykates Kushtetuese...

Kryemadhi zbërthen skemën e Vetingut, zbulon kërcënimet dhe presionet ndaj Denar...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zbërthyer skemën sesi KQZ sipas saj po kryen veprimet e ditëve të fundit, pa marrë parasysh ligje apo...

Biba kontradiktor me mesazhin e tij: Në bashki nuk ka zgjedhje,...

Nënkryetari i KQZ ka dhënë një mesazh shumë kontradiktor, që të lë të kuptosh se ndryshe mendon dhe ndryshon i duhet të veprojë. Teksa bën...

Audiopërgjimi, Strasburgu: Bianku i tha Bibës se qëndrimi ishte e papërshtatshëm

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut i është përgjigjur interesit të Ora News lidhur me audio-përgjimin e bisedës mes Denar Bibës dhe gjyqtarit...

Audiopërgjimi, Biba: Keqardhje për Biankun, nuk ma tha në sy ‘qasjen...

Një ditë pasi Gjykata e Strasburgut konfirmoi 'qasjen e papërshtatshme" të takimit mes Denar Bibës dhe gjyqtarit të Shqipërisë në Strasburg,  Ledi Bianku, nënkryetari...

AUDIOPERGJIMI/Strasburgu pohon ‘qasjen e papërshtatshme’ të qeverisë shqiptare me pronat

Nga Aleksandra Bogdani Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut deklaroi se qeveria shqiptare ishte përpjekur përmes “qasjeve të papërshtatshme” dhe takimeve zyrtare në vitin...

Audio-përgjimi Biba-Bianku, Prokuroria e Përgjithshme nis hetimet

Top Channel ka mësuar se Prokuroria e Përgjithshme ka regjistruar një çështje penale dhe po heton për ushtrim të ndikimit të paligjshëm mbi personat...

Paloka:Pse “habitet” Denar Biba? Shantazhi dhe korruptimi janë metodë pune e...

Nenkryetari i PD, Edi Paloka, ka reaguar për audiopergjimin mes gjyqtarit të Strasburgut Ledi Biankut dhe Denar Bibës, duke u shprehur se ky i fundit...

Bardhi-Denar Bibës:”Nuk je në kushte që mund të flasësh”

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazment Bardhi, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së bërë nga nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba, i cili tha se Bardhi nuk...

Bogdani: Denar Biba me urdhër të Ramës kërcënoi gjyqtarin me qëllim...

Pas daljes së videopërgjimit, ku nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba kërcënon gjyqtarin e Strasburgut, Ledi Biankun, ka reaguar edhe deputeti i PD-së, Gerti Bogdani. Me...