Tag: dasem

VIDEO/ “Sa të shkojmë e të marrim nusen!”, dasmori mendjen tek...

Ndonëse në një event shumë të rëndësishëm, siç është dasma, një qytetar demokrat shpreh gatishmërinë e tij për të vazhduar protestën. Ai është filmuar nga...

Dasma përfundon në kaos, të ftuarit rrihen me njëri-tjetrin

Një dasmë përfundoi në kaos pasi të ftuarit filluan të godisnin njëri-tjetrin me karrige e pjata.  Mediat e huaja raportojnë se e gjithë ngjarja...

A do i ftosh fëmijët e Shkëlzenit në dasmë? Armina Mevlani...

Muajin e kaluar çifti shumë i komentuar i showbizit, Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha u fejuan me një ceremoni private për të cilën folën...

FOTO/Me vetëm 20 të ftuar, martohet vajza e George W. Bush

Vajza e ish-presidentit George W. Bush është martuar. Barbara Bush është martuar me skenaristin dhe aktorin Craig Louis Coyine në brigjin e Maine. Ata bënë...

Dasma kthehet në mort, 20 të vdekur nga rrëzimi i limuzinës...

Njëzet njerëz kanë vdekur pas një përplasje të tmerrshme të limuzinës në Neë York të shtunën. Dy automjete u përfshinë në aksident, i cili ndodhi...

FOTO/ Martohet këngëtari shqiptar, fitues i spektaklit të njohur

Këngëtari Kristi Karkanaqe, fitues i ‘C’est la vie’, i ka dhënë fund beqarisë. Kristi u martua me Ada Marinaj të shtunën. Ka qenë vetë këngëtari që...

VIDEO/Nusja lë gojëhapur dasmorët, fillon dasmën duke tundur të pasmet

Një nuse nga Teksasi ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të mirëpritur të ftuarit e saj në dasmë. Stephanie Payne mund të ketë ecur...

VIDEO/Bes Kallaku nuk përmbahet, hedh paratë në ajër

Pa dyshim që një nga zakonet më të njohura të shqiptarëve është hedhja e tufave me para në dasma. Të njëjtën gjë duket se ka...

VIDEO/E rëndë, vret të vëllain në dasmën e motrës

Duhej të ishte ditë e shënuar për të gjithë familjen, por një pakujdesi e çastit e ka kthyer dasmën në mort. Hasan Koyun po kërcente...

Zbulohet misteri, pse nusja rri në krahun e djathtë të dhëndrit

Dasmat janë dhe aktivitetet më të shumta që realizohen gjatë stinës së verës. Shpesh lind pyetja se pse dhëndri qëndron në krahun e majtë të...