Tag: cunami

Veç Tiranës, banorët largohen edhe nga Durrësi, por nuk ka rrezik...

Vec Tiranës, banorët largohen edhe nga Durrësi, por nuk ka rrezik cunami Shumë nga qytetarët e Durrësit kanë lënë sot banesat pas një alarmi që...

VIDEO/Ciklon i fuqishëm, stuhia godet bregun lindor të Indisë

Cikloni Fani është përplasur në bregun lindor të Indisë, sipas Departamentit Meteorologjik të vendit. Stuhia e rëndë është raportuar në shtetin lindor të Orissa, i...

VIDEO/Pamje shokuese, cunami godet Indonezinë, 280 viktima

Një cunam i papritur ka goditur Indonezinë, duke vrarë më shumë se 280 vetë të cilët ishin mbledhur për të dëgjuar grupin e muzikës...

VIDEO/Cunami godet Indonezinë, dallga 2 m e lartë, 48 të vdekur...

Të paktën 48 njerëz janë vrarë pas një tërmeti të fortë dhe cunamit që goditi Indonezinë. Një valë deri në dy metra e lartë përfshiu...

VIDEO/E pabesueshme kjo ngjarje qe ndodhi jo shume km larg Shqiperise

E pabesueshme kjo ngjarje jo shume kilometra nga Shqiperia kur një stuhi filmohet papritmas duke “zbrazur” shumë litra ujë në një liqen. Regjizori amator Peter...