VIDEO/Ciklon i fuqishëm, stuhia godet bregun lindor të Indisë

Ndaje

Cikloni Fani është përplasur në bregun lindor të Indisë, sipas Departamentit Meteorologjik të vendit.

Stuhia e rëndë është raportuar në shtetin lindor të Orissa, i quajtur edhe Odisha, i cili është drejtpërdrejt me rrugën e stuhisë.

Qyteti turistik i Purit dhe zonat fqinje po përjetojnë erë me shpejtësi 175 km / h, të cilat mund të shkojnë deri në 200 km / h.

Zyrtarët thonë se nuk ka viktima. Megjithatë, përmbytjet janë raportuar në disa zona, dhe raportet po bëjnë me dije se ka rënie  të pemëve  në rënie dhe ndërtesa të shkatërruara.

Më shumë se një milion njerëz janë evakuar nga Orissa dhe kanë shkuar në strehimore, ndërkohë që disa shtete fqinje janë vënë në alarm.

Marrë nga BBC/DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje