Tag: cako

Tërmeti në Shqipëri, Çako zbulon shifrat e para, ku janë dëmtimet...

Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka publikuar shifrat e para të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm i pasdites së të shtunës...

Zjarret djegin pyjet në Shqipëri, Çako bën me faj pushtetin vendor:...

Kreu i Emergjencave Civile Haki Çako fajin ia ka lënë pushtetit vendor për zjarret që kanë rënë ditëve të fundit në vendin tonë. Në një...

Demiraj zbulon pse Xhafaj nuk e shkarkon dot Çakon: Ja kush...

Ish ministri i Brendshëm Dritan Demiraj është shorehur se Fatmir Xhafaj nuk e shkarkon dot kreun e policisë Haki Çakon. I ftuar në emisionin...

Artan Hoxha tregon se kush është kapoja e bandës dhe roli...

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar detaje të reja nga dosja "Habilaj" si dhe për përfshirjen e ish ministrit Saimir Tahiri brenda rrjetit. I ftuar në...

DETAJE/ Vrasja e dyfishtë në Lushnjë, Çako mbledh drejtuesit e policisë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako, ka mbledhur urgjentisht drejtuesit e policisë. Kjo thirrje erdhi pas atentatit në Lushnjë, ku u...

Elbasan, mbërrin Çako dje forcat RENEA, dhjetëra persona në pranga

Haki Çako bashke me forcat speciale RENEA dhe forca të tjera të Ndërhyrjes së Shpejtë kane mberrotir ne Elbasan. Pas mbledhjes në Drejtorinë e Policisë së...

Erdhi shkolla! Zbardhet urdhëri i Ccakos dhe masat e ndërmarra nga...

Nesër nis viti i ri shkollor 2017-2018. Policia ka marrë masa shtesë pasi përqëndrimi më i madh i njerëzve do të jetë pranë objekteve...

RAPORTI/ Çako publikon shifrat: Ja sa policë u implikuan në trafikun...

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka deklaruar se nuk kanë qenë të pakta rastet e implikimit të punonjësve të policisë në trafikun...

FOTO/ FBI në Tiranë, takim me Haki Çakon

Atasheu ligjor i FBI-së Jack Liao së bashku me Zv/atasheun Michelle Miller dhe Agjentin Special të Krimeve Kibernetike Dustin Overby, kanë ardhur ditën e...

Çako: Ja sa vepra penale të lidhura me zgjedhjet kanë ndodhur

Në një dalje për shtyp drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako bëri bilancin e punës gjatë fushatës elektorale të 25 qershorit. Ai theksoi...