Tag: buxheti 2018

Gjirokastër, PS bashkon votat me PD e LSI për buxhetin 2018

Këshilltarët e tri partive të mëdha në Gjirokastër kanë bashkuar votat, duke miratuar buxhetin e vitit të ardhshëm për këtë njësi vendore. Këshilltarët e PS-së...

LSI ‘shkërmoqet’ në Durrës, Dako si Veliaj i ‘rrëmben’ votat e...

Në Këshillin Bashkiak të Durrësit është votuar për buxhetin e vitit 2018, por ajo çka ra në sy ishte vota pro e 4 këshilltarë...

Buxheti për vitin 2018, Tabaku: Tirana qyteti me taksat më të...

Këshilli Bashkiak i Tiranës u mblodh ditën e djeshme për të miratuar buxhetin për vitin 2018, ku ra në sy rritja e taksave që...

Çollaku: Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës ishte teatër, kryeqyteti ende...

Ditën e djeshme Këshilli Bashkiak i Tiranës kaloi buxhetin për vitin 2018 me votat e përfaqësuesve të PS dhe disa anëtarëve të LSI. Por...

Frika nga buxheti 2018, qeveria Rama fryn faturën e PPP-ve, ja...

Viti i parë i mandatit të dytë qeverisës të Partisë Socialiste do të nisë me një programim buxhetor pa shumë bujë dhe në emër...

Buxheti 2018, 90 milionë lekë i shkojnë Kuvendit për blerje makinash,...

Komisionet parlamentare kanë paraqitur ditën e djeshme në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave propozimet e bëra gjatë diskutimeve të zërave të parashikuara në projektligjin...

BUXHETI/ Beteja nesër në Kuvend, zbardhen 16 amendamentet që do të...

Partia Demokratik do të paraqesë nesër 16 amendamente për ndryshime në buxhetin e shtetit të vitit 2018. Amendamentet do të paraqiten në seancën e...

VIDEO/ “Betejë kundër buxhetit mafioz të Edi Ramës”, Basha: Nuk e...

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, u mblodh paraditen e sotme për të diskutuar mbi qëndrimin që do të mbahet përballë mazhorancës në seancën e...

VIDEO/ Buxheti 2018 i shërben krimit, Basha: Me skemën e TVSH-së...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë fjalën në seancën plenare për buxhetin e vitit 2018, duke akuzuar drejtëpërdrejtë kryeministrin Edi Rama se...

FOTO/ Buxheti 2018 “zbret” sot në Kuvend për votim, priten debate...

Seanca e ditës së sotme në Kuvend, pritet të jetë një nga më të tensionuarat e kësaj legjislature të re, e influencuar nga vetë...